Polícia zatkla bývalého zamestnanca Apple, ktorý ukradol tajné dokumenty

V rukách americkej polície skončil jeden z bývalých zamestnancov kalifornského jabĺčka, ktorý mal prsty vo vývoji autonómnych vozidiel.

V rukách americkej polície skončil jeden z bývalých zamestnancov kalifornského jabĺčka, ktorý mal prsty vo vývoji autonómnych vozidiel. Dôvod, prečo sa tak stalo, tkvie v krádeži, pretože počas svojho pôsobenia v radách spoločnosti Apple nadobudol niečo, čo mu nepatrilo.

Xiaolang Zhang bol následne obvinený ako z krádeže jej serveru, tak aj z krádeže dosiek plošných spojov, píše EngadgetReuters informuje, že to, čo ho motivovalo k týmto činom, bola snaha získať novú pracovnú pozíciu. Odcudzenie hardvéru mu v tom podľa jeho slov malo pomôcť.

Xiaolang má ale na rováši i neoprávnené vytváranie kópií citlivých dokumentov, ako sú návody či technické manuály. K tomu sa odhodlal tesne pred tým, ako chcel natrvalo odísť späť do Číny, o čom, samozrejme, dal svojmu zamestnávateľovi vedieť. Tomu sa to ale nepozdávalo a preto upozornil zodpovedné autority o možnej krádeži obchodného tajomstva. Zatknutie nakoniec prebehlo počas letiskovej kontroly.

Citlivé dokumenty nekradol pre seba, ale pre bližšie identifikovaný čínsky startup z automobilového priemyslu, ktorý je zameraný na vývoj samojazdiacich áut. Po príchode do domovskej krajiny mu tam zrejme sľúbili lukratívne miesto, aké síce prijal, no nesplnil podmienku a ešte aj skončí za mrežami.