Analytik: Apple môže len počas jesene predať až 43,3 miliónov iPhonov

Apple má našliapnuté stať sa prvou spoločnosťou s hodnotou viac ako 1 bilión dolárov.

0
Apple
Šéf Apple Tim Cook (pri inej úsmevnej príležitosti) FOTO: Business Insider

Apple podľa najnovších predpovedí analytikov čaká rekordné obdobie. Spoločnosť má už o pár hodín oznámiť, koľko zariadení sa jej podarilo predať v treťom fiškálnom kvartáli, ktorý pokrýva mesiace apríl až jún.

Zaujímavejšie má však vyzerať štvrtý štvrťrok, počas ktorého firma uvedie minimálne tri novinky.

Až 17 analytikov, z ktorých až 10 pracuje na Wall Street, predpokladá, že Apple na jeseň predá rekordný počet zariadení. Väčšina z nich pritom očakáva predajné čísla až 39,8 až 43,3 miliónov kusov. Išlo by tak o 2,4 % medziročný nárast, čo pri tak veľkej firme ako Apple predstavuje obrovské zlepšenie.

Predajné čísla Apple. Zdroj: Apple 3.0

Hon za 1 biliónom dolárov

Medzi ďalšie zaujímavé indikátory patrí napríklad priemerná cena predaného zariadenia, ktorá sa naposledy zastavila na 728 dolároch. Len rok predtým sa pritom pohybovala na úrovni 655 dolárov za kus. Americký výrobca čoraz viac a viac tlačí aj na digitálne služby, ktoré uplynulý štvrťrok vygenerovali príjem vo výške 9,19 miliárd dolárov, čo predstavuje 31 % medziročný nárast.

Vo svete najbohatších firiem súčasnosti sa strhla bitka o to, ktorá z nich ako prvá prekoná rekord hodnoty 1 bilión dolárov. Je dosť možné, že sa to s uvedením nových iPhonov podarí práve Apple. Americká firma má na základe piatkových čísel hodnotu 942 miliárd dolárov.