Huawei Mate 10 Pro (FOTO Marek Urban)

Ako sme už informovali, Huawei v Číne začal s aktualizáciou modelového radu Mate 10 na EMUI 8.1, ktorá stojí na základoch operačného systému Android 8.1 Oreo. V Európe sme sa zase dočkali menšej predohry o veľkosti necelých 700 MB, ktorá so sebou prináša hneď niekoľko zaujímavých softvérových noviniek.

Aktualizačný balíček nesie označenie BLA-L29 8.0.0.145(C432) a čo sa týka zmien, majitelia smartfónov Huawei Mate 10 Pro môžu očakávať pridanie podpory pre takzvané nočné snímanie v rukách. To inými slovami znamená, že na vyhotovenie peknej fotografie po západe slnka už viac nepotrebujú statív. Jeho užitočnú funkcionalitu vraj dokáže nahradiť vynovená nadstavba.

Aktualizácia pre Huawei Mate 10 Pro (Screenshot TECHBYTE)

Aktualizácia prináša okrem iného aj podporu pre VoLTE vrátane VoWiFi, čiže hlas cez LTE a hlas cez WiFi. Viac podrobností nájdete na screenshote trošku vyššie.

Vďaka týmto dvom novým funkcionalitám sa dá telefonovať prostredníctvom LTE siete alebo prostredníctvom domácej či verejne dostupnej WiFi siete, čiže prostredníctvom internetu. Niečo také prispeje k vyššej kvalite, na akú sme za bežných okolností zvyknutí. Je však potrebná podpora i zo strany mobilného operátora. V opačnom prípade si ich používateľ aktualizovaného Android smartfónu príliš neužije.