Otestuj výkon umelej inteligencie svojho smartfónu pomocou novej aplikácie

Swiss made

3
AI benchmark

V obchode Google Play nájdeme niekoľko viac či menej rešpektovaných aplikácií pre testovanie výkonu. Asi najznámejšou je AnTuTu, ktorá celkový výkon preverovaného mobilného zariadenia ohodnotí počtom bodov. 

V Google Play sa však nachádza prvá testovacia aplikácia, benchmark, ktorá vyhodnotí výkon umelej inteligencie vášho smartfónu. Aplikácia AI Benchmark vzišla z rúk švajčiarskych expertov z ETH Zurich.

Aplikácia vyhodnotí schopnosti umelej inteligencie na základe série testov. Je ich celkovo deväť a zameriavajú sa na známe rozpoznávanie objektov, tvárí, textov a tiež zložitejších vzorcov vrátane sémantiky.

AI benchmark
AI Benchmark

Po ukončení testov aplikácia zobrazí výsledné bodové hodnotenie, ktoré zaradí do rebríčka. Pozrieť si tak môžete aj výsledky iných zariadení, ktoré užívatelia už stihli otestovať. Samotné testovanie trvá pár minút. Počas testovania by ste nemali so smartfónom narábať.

Aplikácia sa inak nelíši od podobných nástrojov. Stačí ju tak jednoducho a bezplatne stiahnuť z Google Play, otvoriť, spustiť test a počkať si na výsledok. A najlepší AI smartfón? Podľa AI Benchmark Huawei P20 Pro, ktorý konkurenciu rozbil.

AI benchmark
ai-benchmark.com

Obdržal hodnotenie 6 379 bodov, zatiaľ čo OnePlus, ktorý je na druhom mieste, v úvodzovkách iba 1 875 bodov. Na treťom mieste sa umiestnila Sony Xperia XZ2 s hodnotením 1 664 bodov. Autori venovali rebríčku vlastnú internetovú stránku a pozrieť si ho teda môžete bez toho, aby ste museli inštalovať aplikáciu.

Ak vás zaujíma, ako v testovaní obstojí váš smartfón, AI Benchmark sťahujte z obchodu Play, kam vás dopraví tento odkaz.