Virtuálnu realitu si na konzole Xbox One nakoniec neužijeme, Microsoft cieli inam

Sad story.

0
xbox one
PXhere

Hry vo virtuálnej a rozšírenej realite vedia sprostredkovať jedinečný užívateľský zážitok. Do tohto segmentu vstúpilo niekoľko výrobcov, a to vrátane spoločnosti Microsoft, ktorá však otáča kurz iným smerom.

V minulom roku v marci na podujatí Game Developers Conference Microsoft naznačil, že v roku 2018 prinesú zážitok z tzv. zmiešanej reality na populárne konzoly Xbox. Mixed Reality, ako ju Microsoft nazýva, predstavuje akúsi kombináciu, resp. pomer medzi realitou virtuálnou (VR) a rozšírenou (AR).

Žiaľ, žiadne VR, AR ani nič podobné sa konzol Xbox One týkať nebude. Potvrdil to marketingový šéf spoločnosti Microsoft Mike Nichols v rozhovore pre server GamesIndustry, ktorý sa uskutočnil počas nedávnej hráčskej konferencie E3.

Microsoft, samozrejme, od pokrokových technológií neuteká. Zamerať sa chce na bežné počítače. Virtuálnu a zmiešanú realitu v podaní softvérového giganta si tak užijeme iba na výkonných PC zostavách.

xbox
Náhlavná súprava pre zmiešanú realitu od spoločnosti ASUS

V ďalšom vyjadrení pre server Cnet Microsoft vysvetľuje, že ten najlepší zážitok zo zmiešanej reality užívatelia získajú práve vďaka počítačom.

Pre vlastníkov konzoly Xbox One X je to škoda, keďže konzola sama disponuje vysokým výkonom, ktorý by si s VR titulmi a príslušným doplnkovým hardvérom určite poradil. Na druhú stranu, s novými generáciami konzol Xbox, ktoré sa vyvíjajú, môže Microsoft rozhodnutie prehodnotiť. Skôr ale ide o želanie ako o reálnu šancu.

Kroky spoločnosti kontrastujú s konkurenciou. Sony pre konzoly PS4 ponúka set pre virtuálnu realitu asi od októbra roku 2016. Odvtedy prešiel modernizáciou, pričom sa taktiež rozšírila ponuka herných titulov.

Trh s virtuálnou realitou má toho pred sebou ešte veľa. Uvidíme, čo prinesie vývoj (a marketing) globálnych technologických lídrov.