whatsapp

WhatsApp dokážeš ešte stále spustiť aj na Android Gingerbread, do dvoch rokov však tomu bude inak

Keďže WhatsApp už naďalej nepodporuje ako Android Eclair, tak ani Froyo, bola len otázka času, kým sa na rad dostane aj Android Gingerbread. Služba by mala prestať podporovať aj tento systém už v roku 2020, čo znamená, že ešte najmenej rok a pól si na ňom populárnu aplikáciu zapneš.

Keďže WhatsApp už naďalej nepodporuje ani Android Eclair a ani Froyo, bola len otázka času, kým sa na rad dostane aj Android Gingerbread. Služba by mala prestať podporovať aj tento systém už v roku 2020, čo znamená, že ešte najmenej rok a pol si na ňom populárnu aplikáciu zapneš.

Podľa príspevku na WhatsApp blogu by mala aplikácia fungovať na systéme Android 2.3.7 a aj na starších verziách Android Gingerbread až do 1. februára 2020. Zaujímavou skutočnosťou je, že v deň, kedy aplikácia prestane systém podporovať, bude mať Gingerbread takmer neuveriteľných 10 rokov.

Dôvodom sú čísla

Dôvod, prečo si WhatsApp na Android Gingerbread po spomínanom “dni zúčtovania” už nezapneme, je zrejme každému jasný. Na tomto systéme totiž funguje len 0,3 % všetkých Android zariadení. Aby sme si to prehodili do reálnych čísiel, 0,3 % sa rovná približne 3,9 miliónom používateľov, ktorí stále vlastnia smartfón s takmer 10 rokov starým softvérom. Toto číslo sa síce môže zdať dosť vysoké, no v porovnaní až s 1,3 miliardami všetkých Android zariadení, ktoré sa doteraz predali, je to len miniatúrna a tým pádom aj zanedbateľná časť.

Ostrieľaný veterán

Je však dôležité poznamenať, že 3,9 miliónov používateľov po takmer 10 rokoch je naozaj úspech. Zrejme aj práve preto sa WhatsApp rozhodol čakať ešte necelé ďalšie dva roky.

Dokonca aj Apple poznamenal, že iba 5 percent všetkých iOS zariadení beží na systémoch starších ako iOS 9. V tomto prípade sa 5 percent rovná asi 10,7 miliónom zariadení.

TIP REDAKCIE
Samsung Galaxy X so skladacím displejom bude extrémne drahý

WhatsApp myslí na každého používateľa

Aj keď WhatsApp svoje služby na Android Gingerbread už o dva roky nebude ponúkať, stále nám svojou ochotou ešte túto dobu počkať ukazuje, že mu záleží na každom používateľovi bez ohľadu na to, aký systém používa, nech už je aj 10 rokov starý.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať