Brutálne: Toto je pretekársky elektromobil z dielne Volkswagen, má takmer 700 koní!

Po predstavení technickej špecifikácie sme sa dostali aj k autentickému videu, kde je Volkswagen I.D. R Pikes Peak priamo v ostrej akcii.

Nemecký gigant z automobilového priemyslu nám opäť odhalil vizuálne detaily, ktoré súvisia s jeho obávaným pretekárskym vozidlom na elektrickú energiu. Po predstavení technickej špecifikácie sme sa tak dostali aj k autentickému videu, kde je Volkswagen I.D. R Pikes Peak priamo v ostrej akcii.

Ako už napovedá samotný názov, ide o špeciálne vyvinuté a špeciálne zhotovené auto pre známe americké preteky Pikes Peak International Hill Climb, kde to Volkswagen plánuje v príslušnej kategórii tento rok poriadne roztočiť. Preto vybavil svoje eso rovno dvomi výkonnými elektrickými motormi, ktoré ponúkajú kombinovanú silu o veľkosti až 680 koní.

Elektromobil I.D. R Pikes Peak zvládne zrýchliť z rovnej nuly na necelú stovku iba za 2,25 sekundy a za zmienku tu nepochybne stojí aj vysoká efektivita takzvanej rekuperácie brzdnej energie na elektrickú. Ten, kto sedí za volantom, tak vie brzdením vyrobiť až 20 percent z celkovej energie, ktorá je potrebná na dokončenie závodu. Celá trať má dĺžku iba 20 kilometrov, no súťažiacich čaká ohromné stúpanie.

TIP REDAKCIE
Blackview Tab 12: Šikovný tablet s poriadnou výdržou teraz môže byť váš za akciovú cenu!

Testovanie priamo v teréne

Electrek píše, že Volkswagen začal aj s ostrým testovaním závodného elektromobilu priamo na trati, kde chce dotiahnuť do konca posledné detaily náročného vývoja. Do začiatku Pikes Peak International Hill Climb zostáva už iba pár dní, takže veľa času nemajú. Všetko však naznačuje, že to ide presne tak, ako aj pôvodne plánovali. Uvidíme teda 24. júna.