Táto čínska kópia iPhone X má aj podobný názov, je však markantne lacnejšia

Smartfón Ulefone X vyzerá takmer tak isto ako desiatka, čiže má výrez aj displej cez takmer celú prednú stranu. Jeho cenovka je ale diametrálne odlišná.

Kontroverzný výrobca z ďalekej Číny vyrukoval s očakávanou novinkou. Smartfón Ulefone X vyzerá takmer tak isto ako desiatka z Kalifornie, čiže má výrez aj displej cez takmer celú prednú stranu. Jeho cenovka je ale diametrálne odlišná.

Čo sa, samozrejme, odráža i na samotnej hardvérovej výbave, ktorá patrí do slabšej mid-range, respektíve do lepšej low-end triedy.

Nedávno predstavený kúsok kombinuje 5,85-palcový HD+ displej so 4 GB operačnou pamäťou RAM, ázijským čipsetom Helio P23 od spoločnosti MediaTek, najnovším Android 8.1 Oreo, 3 300 mAh akumulátorom, kvalitným audio výstupom a duálnym 13 Mpx (interpolácia zabezpečuje 16 Mpx) fotoaparátom s podobou, aká vám bude bez akýchkoľvek pochýb pripomínať tú, ktorý má iPhone X. Nechýba tu dokonca ani podpora pre bezdrôtové nabíjanie, kovový rámik alebo takzvané 2.5D sklo, čo mu dáva prémiový nádych.

Spoločnosť Ulefone, ktorá je v našich končinách preslávená predajom hodnoverných napodobnenín slávnych smartfónov od renomovaných značiek, si za tento kúsok pýta dve stovky. Keď zoberieme do úvahy vyššie spomenuté čísla, tak ide o doslova skvelý pomer medzi výbavou a cenou. Dizajn z prémiovej kategórie sa dostal už aj do suterénu mobilného priemyslu a tu je výsledok.

TIP REDAKCIE
Ľudia si ho zamilovali: iPhone 13 bol koncom 2021 najobľúbenejším radom smartfónov

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať