Tesla Model Y - vľavo nový obrázok, vpravo starý

Dlhšie avizovaný crossover na elektrickú energiu od priekopníka z automobilového priemyslu pózuje na čerstvom obrázku. A hoci ani tentokrát nie je vidieť príliš veľa detailov, Tesla Model Y nám aspoň poodhalila, ako by mohla jej karoséria vyzerať z profilu.

A vďaka tomu možno teraz vydedukovať, že pôjde o akúsi nevšednú kombináciu veľkého SUVčka Model X a ľudového elektromobilu Model 3.

Od prvého kúsku prevezme dizajn a zrejme aj unikátne prevedené zadné dvere, ktoré sa otvárajú smerom nahor. Od toho druhého zase kompaktné rozmery vrátane minimalisticky prevedeného interiéru, kde sú iba dva displeje a volant.

Ako však naznačil sám Elon Musk, šéf a zakladateľ americkej spoločnosti Tesla, elektrický crossover Model Y nedostane do svojej výbavy dokonca ani ten, a to vrátane kože. V neďalekej budúcnosti by mal byť totiž autopilot na tak vysokej úrovni, že klasický volant už jednoducho nebude potrebný.

Treba to ale, samozrejme, brať s určitou rezervou, pretože na niečo také si počkáme zopár desaťročí, nie zopár rokov.

V roku 2020

Výroba elektromobilu Model Y by mal podľa dostupných informácií začať v roku 2020. Musk ešte vo februári tohto roka prezradil, že detaily súvisiace s produkčným plánom odhalia v rozpätí 3 až 6 mesiacov. K samotnému predstaveniu vraj dôjde počas marca budúceho roka.