Google spustil Správy na webe. Na SMS-ky odpíšete aj z počítača

Posielanie SMS bude pohodlnejšie.

0
spravy na webe

Aj keď krátke textové správy dávno vyšli z kurzu, stále sú v istej miere používané. Operátori ich rozhadzujú zadarmo spolu s voľnými minútami a prikláňajú sa k nim tiež starší užívatelia mobilných zariadení. 

Podobne ako WhatsApp alebo Facebook Messenger, aj SMS správy dostali svojho webového klienta. Google novinku spustil len čerstvo a zatiaľ nefunguje. Teda funguje, no musíte počkať na aktualizáciu aplikácie Správy pre Android, ktorá sprístupní funkciu pre skenovanie QR kódu.

Ak v prehliadači na počítači kliknete na tento odkaz, uvidíte veľký QR kód a informáciu, ako ho zosnímať. Učiniť tak musíte priamo z mobilnej aplikácie, ktorá dostane potrebnú aktualizáciu v najbližšej dobe.

spravy
Správy na webe

Posielanie SMS prostredníctvom webu bude nielen pohodlné, ale aj bezpečné. Po zosnímaní kódu budú vaše konverzácie a kontakty v prehliadači šifrované. Uložia sa do vyrovnávacej pamäte, odkiaľ sa po 14 dňoch nečinnosti automaticky odstránia a zároveň dôjde k odhláseniu z webového prostredia.

Pozor, ak chcete SMS-kovať cez desktopový prehliadač, v smartfóne musíte používať ako predvolenú aplikáciu Správy pre Android (TU). Niektorí výrobcovia používajú vlastné aplikácie, ktoré tou od Google ľahko nahradíte.