Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok

Prezident Spojených štátov amerických veľkolepo oznámil, že ministerstvo obrany nadobudne ďalšiu bojovú jednotku. Po pozemnom, vodnom a vzdušnom vojsku tak príde rad aj na to vesmírne, aby tam boli schopní zabezpečiť americkú dominanciu.

Oznámenie prebehlo počas veľkého tlačového podujatia, kde Donald Trump spomínal takzvanú Space Force, v poradí už šiestu vetvu ministerstva obrany USA. Časť zo živého televízneho prenosu sa objavila aj na sociálnych sieťach. Záznam (nižšie) pochádza od CBS News a zachytáva tie najdôležitejšie momenty z celej mediálnej šou.

„Mať americkú prítomnosť vo vesmíre nestačí, my tam musíme mať americkú dominanciu.“

Space Force alebo aj vesmírna jednotka, dostane za úlohu operovať za hranicami našej modrej planéty, čiže v priestore okolo nej. Podobný krok spravilo aj Rusko, no ešte v roku 1992, kedy vznikli takzvané Kosmicheskie Voyska Rossii, čo v preklade znamená Russian Space Forces. 

Kolonizácia Marsu

Oznámenie amerického prezidenta prišlo krátko po tom, čo sa na svetlo sveta dostali ambiciózne plány šialeného vizionára Elona Muska, ktoré nehovorili iba o návšteve, ale aj o kolonizácii Marsu. USSF mu zrejme budú v takom prípade poskytovať bojovú podporu, aby ho počas budovania takzvaného vesmírneho prepravného systému medzi planétami v našej slnečnej sústave náhodou neolúpili vesmírni piráti.