iPhone X
Skenovanie tváre prostredníctvom iPhone X (FOTO Lukáš Zachar)

Čím sme bližšie k predstaveniu ďalšej vlajkovej lode z dielne spoločnosti Samsung, tým viac únikov vychádza na svetlo sveta. Dnes už vieme okrem veľkostí jednotlivých uhlopriečok Galaxy S10 aj to, že výrobca plánuje nahradiť technológiu rozpoznávania očí za technológiu, ktorá vie skenovať naše tváre.

Samozrejme, v trojrozmernom priestore, čo markantne znižuje šancu, že ju niekto oklame obyčajnou fotografiou s prilepenými kontaktnými šošovkami, ako sa stalo po predstavení generácie Galaxy S8 v roku 2017. Kvôli tomu musia do hardvérovej výbavy nadchádzajúceho high-end smartfónu s Androidom zakomponovať podobné snímače, aké má na prednej strane aj iPhone X od Apple, píše The Verge.

To však nie je všetko, pretože Samsung vraj vybaví svoju budúcoročnú vlajkovú loď aj pokročilým snímačom odtlačkov, ktorý integruje priamo do zobrazovacieho panelu. Používateľ vďaka tomu iba priloží konček prsta a v zlomku sekundy by mala prebehnúť autentifikácia, aby tak zariadenie zistilo, či ide o pravého majiteľa alebo nie. Ten fyzický zo zadnej strany preto konečne nadobro zmizne.

Nový Samsung Galaxy S10 (očakáva sa iný názov) zrejme predstavia na začiatku podujatia MWC 2019, ktoré otvára svoje začiatkom každého jedného roka – konkrétne koncom februára, a to v španielskej Barcelone.