FOTO: Mashable

Pixel Launcher automaticky začína aktivovať svetlý alebo tmavý motív v závislosti od toho, aké máš na telefóne pozadie. Pokiaľ tapeta obsahuje svetlé či neutrálne prvky, systém automaticky aktivuje svetlú tému. V opačnom prípade, teda keď má tapeta prevahu tmavších prvkov, Pixel Launcher aplikuje tmavý motív.

Takýto spôsob aktivácie svetlého či tmavého motívu samozrejme dáva zmysel, no ľudia by zrejme viac ocenili to, keby mali nad motívmi určitú kontrolu. Mnohí sa predsa len radšej sami rozhodnú, či chcú mať na svojom telefóne tmavý alebo svetlý motív bez ohľadu na farbu tapety.

Trvalo to len 3 mesiace

Prvýkrát bolo na problémy so systémom automatického aktivovania tapety podľa farby pozadia upozornené v marci. Teraz, o tri mesiace neskôr, Google oficiálne potvrdil, že Pixel Launcher bude skutočne disponovať možnosťou ľubovoľného prepínania motívov. V nadchádzajúcej softvérovej aktualizácii si teda budeš môcť ľubovoľný motív nastaviť v menu nastavení, kde následne prejdeš do sekcie „Displej“, v ktorej ti stačí už len ťuknúť na „Motív Zariadenia“.

Stále však budeš mať možnosť nechať systém rozhodnúť, akú tému aplikuje, za teba.

TIP REDAKCIE
Tento futuristický sedan na elektrickú energiu bude plne autonómny už v roku 2021!

Nie je presne známe, kedy by mala aktualizácia prísť, no je tu pravdepodobnosť, že príde až s oficiálnym vydaním systému Android P.