Živšie, čerstvejšie a jednoduchšie: Nastavenia Google účtu dostanú nový kabát

Google momentálne testuje nový dizajn pre stránku Google účtov.

Google momentálne testuje nový dizajn pre stránku Google účtov. Podľa všetkého nejde o jedno z vylepšení, ktoré je zahrnuté v Android P DP3 (Developer Preview 3), ale jednoducho o jednu z “bočnejších” inovácií.

Dá sa to spraviť aj lepšie

S terajším používateľským rozhraním nie sú síce žiadne väčšie problémy, určite sa ale dá na ňom ešte mnoho vylepšiť. Testovacie používateľské rozhranie sa k celej téme Android P náramne hodí a okrem krajšieho vzhľadu sa môžeme tešiť aj na zjednodušené ovládanie a celkovú prácu s účtom.

4 nové tlačidlá a horizontálne prechádzanie sekciami

Na samom spodku stránky môžeš nájsť 4 tlačidláÚčet, Hľadať, Podpora a Menu. Okrem nich ale určite neprehliadneš aj horizontálne posúvateľný pruh, vďaka ktorému môžeš len jednoduchým ťahom prechádzať medzi sekciami, ktoré však môžeš taktiež vyhľadať aj manuálne po ťuknutí na tlačidlo Menu.

Foto: Android Police
Foto: Android Police

Ktoré zariadenia dostanú tento test?

Odpoveď na túto otázku je zatiaľ žiaľ neznáma, no vyzerá to tak, že to bude čisto v rukách náhody. Údajne to nezávisí ani od verzie služby Google Play, ani od verzie aplikácie Google. Aby toho nebolo málo, vplyv na to nemá ani verzia systému Android. Zatiaľ čo mnohí novú verziu nevidia ako v DP2, tak ani v DP3, jeden z redaktorov portálu Android Police ju mal aktívnu vo verzii v DP1.

TIP REDAKCIE
Toto je 5 noviniek z iOS 12, ktoré mal Android ako prvý

Mnoho ľudí nový dizajn určite ocení, keďže okrem krajšieho vzhľadu sa bude môcť chváliť aj zjednodušeným a nechaotickým ovládaním, ktorým spomínaná terajšia verzia tak trochu trpí. Stačí teda už len čakať, kedy Google nový kabát pre účty zoficiálni pre všetkých.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať