Xiaomi Mi Band 3

Výrobca Xiaomi nám počas udalosti Mi Launch Event v Šen-čene predstavil niekoľko svojich nových produktov. Okrem Mi 8, ktorý bol pochopiteľne stredobodom pozornosti, nám spoločnosť predstavila aj iné klenoty zo svojich dieľní.

Predstavený bol aj fitness náramok Mi Band 3, ktorý si taktiež získal značnú pozornosť, samostatný VR headset s názvom Mi VR a dokonca aj 74-palcová Mi TV4.

Xiaomi Mi Band 3

Mi Band 3 je najnovšia iterácia populárneho fitness náramku od Xiaomi. Hoci sme sa už dlhšie stretávali s rôznymi špekuláciami, až včera sme sa o ňom dozvedeli niečo viac.

Tak, ako aj pri Mi Band 2, nový náramok má všetko dôležité zobrazené na OLED displeji, ktorý je však tentokrát dotykový a o 0,78″ väčší. Podľa slov spoločnosti budeme mať vďaka šikovnejšiemu displeju jednoduchší a pohodlnejší prístup k zobrazovaniu správ alebo pri odpovedaní na hovory.

FOTO (Source): Gadgets & Wearables

Stále tu môžeme nájsť aj fyzické tlačidlo, vďaka ktorému sa zariadenie omnoho jednoduchšie ovláda. Náramok by mal taktiež podľa všetkého vydržať až 20 dní na jedno nabitie a čo sa hodnotenia odolnosti týka, to sa tiež zdá byť oproti predchodcovi najnovšej verzie o niečo lepšie, keďže gadget je odolný voči vode až do 50-metrovej hĺbky.

Xiaomi Mi VR

Mi VR je, ako už bolo spomenuté v úvode, samostatný VR headset, na ktorého vzniku sa podieľal aj samotný Oculus. Prvýkrát sme sa o zariadení dozvedeli už na veľtrhu CES. V podstate to vyzerá tak, akoby sme sa pozerali na Oculus Go, akurát pod inou značkou.

FOTO (Source): Road to VR

Mi VR má 2K Fast Switch LCD obrazovku, integrované reproduktory a dokonca aj 3,5 mm jack pre slúchadlá. Poháňaný je procesorom Snapdragon 812 a údajne má prístup až k 1 000 hrám optimalizovaných pre Oculus. Všetko sa dá samozrejme ovládať prostredníctvom pribaleného ovládača, pričom vďaka tomu, že je headset samostatný, nepotrebuje pre svoje plnohodnotné fungovanie ani počítač a ani telefón.

TIP REDAKCIE
Vedcom sa podarilo vytlačiť na 3D tlačiarni prvú rohovku pre ľudské oko

Xiaomi Mi TV

74-palcová Mi TV 4 sa dá považovať za najväčšiu LED TV, ktorú kedy spoločnosť Xiaomi vyrobila. Nemá problém zvládnuť 4K HDR videá a je tiež vybavená vlastným Xiao AI hlasovým asistentom.

Spoločnosť naďalej poznamenala, že s touto TV by ste sa mali u seba doma „cítiť ako v divadle“.