Zviera na kolesách: Toto Audi RS3 prerobili na elektromobil, má šialený výkon!

0

Partička odborníkov na autá si zobrala do parády známy športový kúsok Audi RS3 a spravili z neho tak výkonný elektromobil, že z jeho čísiel môže niekomu zostať až nevoľno. Do karosérie totiž napratali až 4 motory, ktoré za bežných okolností poháňajú elektrickú Formulu E.

Ako píše Electrek, to prerobenej RS3 poskytuje niečo okolo 1 200 koní (880 kW). A také číslo vie na ceste po dupnutí na plyn narobiť poriadne veľký bordel. Preto dokáže toto zviera zrýchliť z rovnej nuly na rovnú dvestovku iba za necelých 7 sekúnd.

Čo sa týka napríklad takej batérie, tá má kapacitu 64 kWh, no bližšie informácie, ktoré súvisia s výdržou, nikto nespomína. Netreba mať ale žiadne veľké očakávania, vyššie spomínaný výkon bude elektrickú energiu v prítomnom akumulátore doslova žrať.

Vraj laboratórium

Za touto elektrickou Audi RS3 stojí spoločnosť Schaeffler Technologies. Ich cieľ však nespočíva v tom, aby ju predali, ale aby mohli vďaka nej vyvíjať svoj vlastný dynamický riadiaci systém priamo v teréne.

„Pre Schaeffler znamená toto vozidlo testovacie laboratórium na kolesách, pretože nám ponúka príležitosť meniť samotný výkon,“ uviedol na margo novinky Simon Opel, jeden z členov manažmentu spoločnosti. Vizuálne detaily nájdete trošku vyššie, kde si stačí iba pustiť zverejnené video.