FOTO: Pixabay - Pexels.com

Google kalendár dnes získal novú funkciu „Out of Office“, ktorá, ako sa dá vydedukovať z názvu, upozorní ostatných vždy, keď sa v určitý čas nachádzaš mimo svojej kancelárie.

Po vytvorení určitej udalosti ti stačí na vrchu obrazovky vybrať možnosť „out of office“ a následne môžeš bližšie špecifikovať kedy presne si mimo svojej kancelárie, priložiť odkaz, prečo sa udalosť v daný čas nemôže konať a dokonca aj obmedziť množstvo ľudí, ktorí majú možnosť vidieť, že počas určitých dní nebudeš sedieť vo svojom pohodlnom kancelárskom kresle.

Táto funkcia však neslúži len ako informátor. Vďaka nej totiž Google kalendár automaticky zruší všetky stretnutia a ostatné udalosti, pričom zanechá aj odkaz, ktorý si predtým sám vyplnil.

Iný pracovný čas na každý deň

Nový režim však nie je jediným vylepšením, ktoré aplikácia od Google dostala. V Google kalendári si totiž odteraz môžeš nastaviť pracovný čas individuálne na každý deň. Doteraz si si totiž mohol vytvoriť len jeden pracovný čas a ten dookola replikovať. S novou aktualizáciou si už však môžeš bez problémov nastaviť, že v pondelok pracuješ napr. od desiatej do piatej a v utorok od desiatej do šiestej.

TIP REDAKCIE
Coca-Cola musela vypnúť fabriky: Došli im bublinky do nápojov

Nové funkcie by mali byť pre vlastníkov G Suite účtov dostupné do troch dní a pre ostatných do približne dvoch týždňov.