Tak predsa len: Fortnite si zahráme už aj na konzole Nintendo Switch

Vývojárske štúdio Epic Games počas tohtoročnej šou E3 oznámilo, že sprístupní svoj herný battle royale hit aj pre tých, ktorí používajú herné zariadenie z dielne japonského samuraja, spoločnosti Nintendo.

Špekulácie sa predsa len naplnili. Vývojárske štúdio Epic Games počas tohtoročnej šou E3 oznámilo, že sprístupní svoj herný battle royale hit aj pre tých, ktorí používajú herné zariadenie z dielne japonského samuraja, spoločnosti Nintendo. Fortnite si teda po novom môžeme zahrať už aj na konzole Switch.

Koľko si však počkáme? Ako píše Engadget, ani sekundu, pretože hra je už v tejto chvíli prístupná pre širokú verejnosť vrátane Európy, čo môžeme iba potvrdiť (postrehli sme ale aj problémy so spustením boja, snáď to čo najskôr vyriešia). K dispozícii sú navyše asi všetky podstatné novinky, a to vrátane tých z poslednej, čiže 4 sezóny.

Výhoda hernej konzoly Nintendo Switch spočíva v tom, že s ňou môžeme hrať takmer kdekoľvek, pretože ponúka unikátne konštrukčné prevedenie. Ide o dve hlavné časti, pričom jednu reprezentuje malý dok a tú druhú pre zmenu akýsi kompaktný tablet s príslušenstvom v podobe herných ovládačov. Buď sú v jednej kope alebo ich používame oddelene, čiže iba tú časť, ktorá má vlastný displej.

TIP REDAKCIE
Windows 11 čaká skvelé vylepšenie: Pribudnúť má podpora pre widgety tretích strán

Sony blokuje cross-play

Čo sa týka samotného multiplayeru s ostatnými platformami, tak jediný, kto robí problémy, je tiež japonská spoločnosť Sony. Tá totiž podľa slov jedného z predstaviteľov štúdia Epic Games zablokovala cross-play, takže tí, ktorí používajú PlayStation, si nezahrajú s tými, ktorí používajú Switch.

Stále tu je však Xbox, PC, Mac, iPhone či iPad a neskôr pribudne ešte aj Android, takže žiadne obavy.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať