Náčrt pickupu od Tesly

Elon Musk: Elektrický pick-up od Tesly ponúkne šialený krútiaci moment!

To, že spoločnosť Tesla pracuje na ďalších dvoch autách, vieme už celkom dlho. Tým prvým je crossover Model Y a druhým bude takzvaný pick-up.

To, že spoločnosť Tesla pracuje na ďalších dvoch autách, vieme už celkom dlho. Tým prvým je crossover Model Y a druhým zase takzvaný pick-up, ktorého modelový názov zatiaľ nepoznáme. Vieme iba to, že dostane dva elektrické motory, mohutnú karosériu a šialený krútiaci moment.

Elon Musk bol totiž opäť aktívny na sociálnej sieti Twitter, kde posunul medzi širokú verejnosť zopár čerstvých informácií o nadchádzajúcom nákladnom kúsku. Dozvedeli sme sa tak, že novinka ponúkne ako pohon na všetkých štyroch kolesách, tak aj to, že sa bude dynamicky prispôsobovať aktuálnemu nákladu. Ten vraj môže mať váhu až 150 ton.

Vizionár spomenul aj krútiaci moment, ktorý zároveň i poriadne vychválil. Neprezradil však, o aké čísla pôjde, čiže nám nezostáva nič iné, ako si ešte nejaký ten rok počkať na oficiálne predstavenie. Kedy sa ale elektrického pick-upu z dielne americkej spoločnosti Tesla dočkáme, ešte zatiaľ nevieme. Na túto kategóriu príde rad až po malom SUVčku.

TIP REDAKCIE
iPhone bude fungovať ako platobný terminál, uľahčí prijímanie platieb

Ak by sme vychádzali z plánov automobilky, sériová výroba Tesla Model Y odštartuje v priebehu roka 2020. Pick-up môže byť teda realitou o jeden alebo dva roky neskôr. Všetko tu bude záležať iba od toho či jej neprídu do cesty neočakávané komplikácie ako napríklad problémy vo výrobnom procese.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať