FOTO: Burst - Pexels.com

Používatelia Airbnb už nejaký ten čas majú možnosť ponúknuť prístrešok ľuďom v prípade núdze. Teraz však môžu svoj domov ponúknuť ako útočisko nie len keď takáto situácia nastane, ale dokonca aj dlhý čas predtým.

Aby sme si to skrátili, zo svojho domu môžeš spraviť zadné vrátka pre tých, ktorí môžu v budúcnosti potrebovať dočasný „nocľah“.

Zatiaľ len v San José

Pilotný program spoločnosti zatiaľ môžu využiť len obyvatelia San José, ktorým sa stačí jednoducho zapísať do zoznamu ešte ďaleko pred tým, než sa objaví čo i len náznak prichádzajúcej krízovej situácie.

Pre niektorých to znie možno divne, no keď sa na to pozrieme z iného uhla, ide naozaj o šikovnú funkciu. Vďaka jedinej aplikácii sa môžu ľudia v núdzi, ktorí by inak čakali na prístrešok podstatne dlhší čas, jednoducho dočasne presťahovať do domu ochotnej rodiny, ku ktorej sa ešte pred dávnym časom „objednali“.

Funkcia by mala globálny úspech

Funkcia by sa mala po spustení v San José samozrejme rozšíriť aj do iných miest, do akých však zatiaľ nie je známe. Je ale jasné, že možnosť „poistiť“ si takto strechu nad hlavou je niečo, čo by nemalo ostať len na území USA.

TIP REDAKCIE
Elon Musk je blázon: Tesla vraj vybaví nový Roadster 2 raketovými tryskami!

Každopádne ide o naozaj šikovnú funkciu, ktorá bez pochýb môže zachrániť ľudské životy, teda aspoň pokiaľ budú ľudia ochotní svoj domov poskytnúť ako dočasný prístrešok.