VIDEO z nehody: Autobus v Bratislave sa bez šoféra rozbehol po chodníku, ničil všetko v ceste

V Bratislave sa stala kuriózna nehoda, ktorou súčasťou bol autobus Dopravného podniku Bratislava. Bez vodiča sa v mestskej časti Dúbravka dal do pohybu bez šoféra, čo spôsobilo, že ničil všetko, čo mu stálo v ceste. K zraneniu našťastie nedošlo.

V Bratislave sa stala kuriózna nehoda, ktorou súčasťou bol autobus Dopravného podniku Bratislava. Bez vodiča sa v mestskej časti Dúbravka dal do pohybu, čo spôsobilo, že ničil všetko, čo mu stálo v ceste. K zraneniam našťastie nedošlo.

Podľa slov Zenona Mikle z DPH mal vodič autobusu zistiť poruchu štvrtých dverí, ktorú sa snažil odstrániť. Poruchu oznámil na dispečing a ostal čakať na pojazdnú dielňu. Vodič medzičasom odišiel na sociálne zariadenie, odstavený autobus nechal v rukách vodičovi v zácviku. Ten mal na príkaz dispečingu vyskúšať ešte jednu vec – vypnutie hlavných batérií v motorovom priestore a skúsiť či sa chyba odstránila. To aj vyskúšal, akurát na autobuse zabudol zatiahnuť ručnú brzdu.

Autobus sa po reštarte batérií sám odbrzdil a dal do pohybu. Počas jeho cesty Dúbravkou mal poškodiť dve motorové vozidlá, zeleň, lavičky, smetný kôš a ďalšiu súčasť chodníka či parkoviska.

TIP REDAKCIE
Nissan predstavil nový plán: Do 2030 chce vyrobiť 15 plne elektrických elektromobilov, ponúkol aj prvý náhľad

Na autobuse vznikla škoda 3 900 €, na poškodených autách po 1 000 €. Zvyšok ešte vyčíslený nebol. Vodič autobusu dostal od polície blokovú pokutu.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať