Elektromobily Tesla

Tesla onedlho predstaví tretiu generáciu nabíjacích staníc Supercharger

Americká spoločnosť Tesla nám podľa slov jej šéfa už onedlho odhalí finálnu verziu dlhšie avizovanej nabíjacej stanice.

Americká spoločnosť Tesla nám podľa slov jej šéfa už onedlho odhalí finálnu verziu dlhšie avizovanej nabíjacej stanice. Nový Supercharger V3 bude napájaný zelenou elektrickou energiou a ponúkne raz tak rýchle nabíjanie ako súčasná generácia.

Web Electrek spomína kadenciu 200 až 250 kW, čo je však stále podstatne menej, ako nám sľuboval Elon Musk. Ten ešte dávnejšie hovoril o až 350 kW výstupe, no nakoniec to podľa všetkého o stovku zredukovali. Vraj kvôli obavám z “hustoty energie a nákladov na batérie”. Súčasná generácia ponúka výstup o veľkosti 120 kW.

Nový Supercharger V3 by mali predstaviť koncom nadchádzajúceho leta, čo nám prezradil sám Elon. Stalo sa tak na sociálnej sieti Twitter, kde dostal od zvedavého fanúšika priamu otázku, na ktorú mu dal aj priamu odpoveď. V tej dokonca spomína i “veľké vylepšenia”, čiže sa môžeme tešiť na náklad pozitívnych zmien. Bližšie informácie však zatiaľ nevieme.

TIP REDAKCIE
NÁVOD: Takto získate Windows 11 zadarmo alebo za menej ako 6 €!

Iba zelená energia

Jednou z veľkých výhod tretej generácie je to, že elektromobily nabíja iba prostredníctvom zelenej elektrickej energie, ktorú pre ňu budú vyrábať solárne panely po okolí. Preto nevyprodukujú absolútne žiadne emisie – ani pri výrobe paliva, ani pri jeho spotrebe. Vyrobenú energiu chcú uskladňovať v tiež prítomných batériách Powerpack.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať