Tesla ukázala VIDEO, kde sa snaží prevrátiť SUV Model X na strechu

Americká Tesla zverejnila interné zábery, kde je zaznamenaný moment, kedy sa snažia prevrátiť elektrické SUV Model X na jeho strechu.

Americká Tesla zverejnila interné zábery, kde je zaznamenaný moment, kedy sa snažia dostať elektrické SUV Model X na jeho strechu. To však v príslušnej kategórii osobných vozidiel ponúka najnižšiu pravdepodobnosť prevrátenia, takže sa im to ani nepodarí. 

Video ale aj napriek tomu za to pozretie rozhodne stojí. Na strechu ho nedostanú ani po tom, čo sa na nej už takmer ocitne. Model X sa aj vďaka prítomnému povrchu (vyzerá to na piesok) vrátil späť do polohy, kedy opäť stál na všetkých štyroch kolesách. Akou rýchlosťou ale letel, automobilka neprezradila.

Nie je teda asi ani žiadnym prekvapením, že dostal od organizácie NHTSA hodnotenie, aké z neho spravilo SUVčko s oficiálne najnižšou šancou prevrátenia na strechu. Ako píše Electrek, bezpečnosť, akú ponúka toto vozidlo, len tak hocikde nenájdete. Tesla sa totiž môže pochváliť piatimi hviezdičkami v každej jednej bezpečnostnej kategórii.

TIP REDAKCIE
Schyľuje sa k obrovskému obchodu: Známy výrobca smartfónov môže po 20 rokoch skončiť!

Vďaka batérii

Za tak nízku pravdepodobnosť prevrátenia môže Tesla Model X ďakovať predovšetkým obrovskej batérii v spodnej časti karosérie elektromobilu, čiže pod nohami pasažierov. To vytvára doslova perfektné ťažisko, ktoré môže v prípade dopravnej nehody zachrániť množstvo životov.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať