Interiér Performance verzie Tesla Model 3 (via Electrek)

Ako sme informovali počas uplynulého víkendu, Tesla predstavila hneď dve nové verzie ľudového elektromobilu Model 3. Tá prvá je k dispozícii za menší príplatok, zatiaľ čo tá druhá stojí takmer 80 000 dolárov.

Zákazník tejto americkej spoločnosti sa však v takom prípade môže tešiť aj na úplne nový interiér v čierno-bielom kabáte. Ten bol doteraz k dispozícii iba v čiernom prevedení, informuje Electrek, ktorý zároveň zverejnil i záber, kde je táto nevšedná kombinácia vidieť z perfektného uhla pohľadu (viď vyššie).

Získate ju ale iba vtedy, ak siahnete po čerstvo predstavenej Performance verzii Tesla Model 3 s brutálnou akceleráciou. Elektromobil dostal do svojej hardvérovej výbavy dva špičkové elektromotory (indukčný (AC) motor a motor s permanentným magnetom), vďaka ktorým dokáže zrýchliť z rovnej nuly na necelú stovku iba za 3,5 sekundy. A to ani zďaleka nie je všetko.

250 km/h

V porovnaní s klasickou dual-motor verziou, za príplatok vo výške 5 000 dolárov má aj lepšiu maximálnu rýchlosť. Špecifikácie hovoria o 250 kilometroch (vs 225) za jednu hodinu.

Treba si však pripraviť približne 78 000 amerických dolárov, čo je markantne viac, ako si výrobca pýta za klasiku s jedným alebo dvomi motormi. Za tú akceleráciu alebo ten interiér to ale rozhodne stojí. Veď posúďte sami. Nižšie je pôvodný čierny.

Interiér klasickej verzie Tesla Model 3 (via Electrek)