TOP 5 vecí z výbavy OnePlus 6, nového zabijaka vlajkových lodí

Čakanie skončilo. Čínsky výrobca OnePlus dnes konečne ukázal svoje tohtoročné eso.

Čakanie skončilo. Čínsky výrobca OnePlus včera konečne ukázal svoje tohtoročné eso. Cenovo dostupná high-end novinka OnePlus 6 prináša dizajn aj výbavu, aká bola od nej i očakávaná. Týchto päť vecí by však určite nemalo ujsť tvojej pozornosti. 

OnePlus 6 je po zuby vyzbrojený smartfón, ktorý má asi všetko, čo by mal mať každý tohtoročný model. Nechýba mu kontroverzný výrez a ani prémiová konštrukcia. Ide tu však o akýsi štandard, nie niečo, čo stojí za potlesk.

To, čo stojí za potlesk, je napríklad jeho ozrutný OLED displej, špičkové fotoaparáty, doslova bleskové nabíjanie, brutálny výkon či pohodlná bezpečnosť, pretože táto mašina rozpozná vašu tvár iba za 0,4 sekundy. A to ani zďaleka nie je všetko.

Ozrutný OLED

Značnú časť prednej strany OnePlus 6 pokrýva (84 percent plochy) až 6,28-palcový Full Optic panel s pomerom strán 19:9 či s podporou pre farebné rozsahy sRGB a DCI-P3. Táto uhlopriečka je o 0,08″ väčšia, než s akou prišiel Samsung Galaxy S9+, a o 0,28″ väčšia, než tá, akú ponúka Huawei Mate 10 Pro. Aj napriek kompaktnejšej konštrukcii sa teda treba pripraviť na to, že pôjde o slušne veľký kúsok.

Čerešničku na torte tu ale predstavuje samotná zobrazovacia technológia, pretože výrobca siahol po modernom OLED displeji. Používatelia sa môžu tešiť na reálne podanú čiernu farbu aj lepšiu energetickú efektivitu. Keď je táto farba na displeji, zobrazovací panel automaticky vypína pixely.

OnePlus 6

Špičkové foťáky

Zadnú stranu zdobí duálny fotoaparát s optickou aj elektronickou stabilizáciou obrazu. Dôležité je však to, že za ním stojí japonský samuraj Sony, pretože ide o akúsi záruku prvotriednej kvality. Bližšie detaily však prinesú až prvé recenzie. Zatiaľ si musíme vystačiť s technickými špecifikáciami, ktoré sú viac ako len perfektné.

Tie tvorí jeden 20 a jeden 16 Mpx foto senzor vrátane nízkeho clonového čísla o veľkosti f/1.7. Hlavný fotoaparát zvláda natáčať ako super-spomalené zábery (pri HD kvalite zaznamená za sekundu až 480 snímok), tak aj 4K videá pri 60 fps. Zaujímave ale je, že elektronickú stabilizáciu obrazu má aj selfie fotoaparát na prednej strane, ktorý dostal okrem iného i podporu umelej inteligencie (kvôli bokeh efektu), 20 Mpx rozlíšenie a 20 mm objektív.

Bleskové nabíjanie

Podobne ako prechádzajúce generácie smartfónu OnePlus, aj šestka sa môže pochváliť rýchlym dopĺňaním elektrickej energie do zabudovaného akumulátora. Keď však zoberieme do úvahy 3 300 mAh kapacitu a 5V/4A adaptér, tak pôjde o rýchle, ale o doslova besné nabíjanie.

TIP REDAKCIE
Pomáhať a chrániť? Dvaja policajti namiesto lupičov chytali Pokémonov

Len pre porovnanie, Huawei Mate 10 Pro má v krabičke 5V/4,5A nabíjačku, s ktorou doplníte za pol hodinu niečo cez 50 percent až 4 000 mAh batérie.

Brutálny výkon

Keďže v útrobách OnePlus 6 tiká moderný mobilný čipset Snapdragon 845, môžeme si byť istí, že tu hovoríme o jednom z najvýkonnejších smartfónov na trhu. Platí to, samozrejme, aj o grafike, pretože tú dostal na starosti špičkový grafický procesor Adreno 630. Pridajte si k tomu ešte aj 8 GB operačnú pamäť RAM alebo optimalizovanú nadstavbu operačného systému Android a vznikne vám z toho poriadne brutálna mašina.

Pohodlná bezpečnosť

Prečo pohodlná? Ako som už spomínal, novinka od spoločnosti OnePlus rozpozná vašu tvár za doslova dychberúci čas. Na túto čoraz populárnejšiu autentifikáciu jej totiž stačí iba 0,4 sekundy. A aby toho náhodou nebolo málo, tak na rozpoznanie odtlačku jej stačí presne o 0,2 sekundy menej. Jednoducho parádička.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať