iPhone X

Majiteľov iPhone X trápi praskanie sklíčok na foťákoch, za opravu si pýtajú cez 400 eur

Čoraz viac používateľov desiatky z dielne kalifornského jabĺčka sa začína sťažovať na poškodenú ochranu zadného fotoaparátu. Za vznik problému ale vraj nemôžu.

Čoraz viac používateľov desiatky z dielne kalifornského jabĺčka sa začína sťažovať na poškodenú ochranu zadného fotoaparátu. Za vznik problému ale vraj nemôžu, pretože podľa dostupných informácií vzniká aj vtedy, keď majú svoj iPhone X v kryte. 

Výrobca im však i napriek tomu odmieta prasknuté sklíčka uznať ako súčasť reklamácie. Miesto toho si v oficiálnych servisných strediskách na území Spojených štátov amerických pýtajú za vyriešenie problému cez 549 amerických dolárov (približne 470 eur), píše 9to5mac. Ak túto pomocnú ruku odmietnu, musia počítať s tým, že im bude hlavný fotoaparát takmer nanič.

Čo stojí za záhadným prasknutím ochranných sklíčok fotoaparátu v iPhone X, je momentálne jednou veľkou záhadou. Spočiatku sa hovorilo o prostredí s nízkymi teplotami, no neskôr vyplávalo na povrch, že podobný problém trápi aj používateľov napríklad z takej Malajzie alebo z Havaju. Extrémne teploty za to teda nemôžu.

TIP REDAKCIE
Nové modely MacBookov Pro údajne ponúknu mini-LED displeje s obnovovacou frekvenciou 120 Hz

“Čítal som, že sa to ľuďom stáva v prostredí so studenou klímou, ja osobne žijem v Malajzii a počasie je horúce aj vlhké, pričom teploty dosahujú 32 až 36 stupňov Celzia,” uviedol jeden z nespokojných zákazníkov spoločnosti Apple. Druhý ho doplnil s tým, že jeho “X má tiež malú prasklinu na sklíčku fotoaparátu. Telefón nikdy nespadol na zem, nikdy nebol mimo puzdra a žijem na Havaji, takže nejde len o studené počasie.”

Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať