HP EliteBook x360: Menšie telo, tenšie rámiky a LTE konektivita!

Kalifornská spoločnosť HP dnes (14.5.) prispela do svojej PC série Elite novými kúskami, z ktorých sa však do popredia dostal najmä jeden, teda EliteBook x360.

Kalifornská spoločnosť HP dnes (14.5.) prispela do svojej PC série Elite novými kúskami, z ktorých sa však do popredia dostal najmä jeden, teda EliteBook x360. Nový model sa môže na prvý pohľad zdať podobný svojmu predchodcovi, no HP tvrdí, že je oproti staršiemu modelu až o 10 % menší.

Rámiky okolo displeja sú výrazne tenšie, najmä na bokoch a na spodnej časti. Nie je to však o kvapku vylepšený dizajn, čo všetkých zaujalo. Pozornosť totiž najviac upútalo vylepšenie v podobe pridanej LTE konektivity.

Nielen pre biznismanov?

Séria notebookov Elite od HP je známa tým, že je väčšinou určená práve pre prácu, teda inak povedané, biznisy. Na EliteBook x360 však nenájdeme nič, čo by nejakým spôsobom naznačovalo, že ide o zariadenie, ktoré by nevyužil aj “obyčajný smrteľník”. Pridanie LTE konektivity možno niektorým príde, ako vylepšenie určené práve pre podnikateľskú sféru, no je dosť možné, že HP v budúcnosti začne LTE konektivitu pridávať aj do svojich notebookov určených pre bežných používateľov. Na potvrdenie tejto teórie si však budeme ešte musieť počkať.

FOTO: HP

Vynovená webkamera a vylepšenia pre Stylus

Okrem LTE konektivity a tenších rámikov však EliteBook x360 dostane aj niekoľko ďalších vylepšení. Displej notebooku, nad ktorým sa pyšne pretŕča webkamera s rozlíšením 1080p, bol vybavený neoslňujúcim povlakom. Niekoľko aktualizácií bolo dokonca venovaných aj peru Stylus, aj keď je tento gadget predávaný samostatne. Notebook sa dá po novom nastaviť na režim, ktorý bude vlastníkovi poslušne hlásiť každý moment, kedy je Stylus príliš vzdialený od zariadenia. Pero je teraz taktiež možné nabíjať cez USB-C port a ak sa bojíš, že by si ho stratil, stačí si ho pripnúť na magnet nachádzajúci sa na boku notebooku.

FOTO: HP

Ostatní členovia radu Elite

Ponuka od HP však nepozostáva len z EliteBook x360. Nový rad Elite notebookov zahŕňa aj Elite x2 a EliteOne 1000 all-in-one. Vybrať si môžeš taktiež aj nový EliteBook 1050, ktorý disponuje 15,6-palcovým displejom a diskrétnou grafikou. Všetky spomínané zariadenia v sebe majú 8. generáciu procesorov Core i od Intel.

“Hlavná hviezda večera” by mala byť dostupná už budúci mesiac za cenu 1 449 USD (1 210 eur). Ostatné produkty by ju mali nasledovať niekedy v priebehu dvoch nadchádzajúcich mesiacov.

TIP REDAKCIE
Tesla v Európe spustila 140 veľkých batérií, sú až 100x rýchlejšie ako fosílne elektrárne!

Čerešnička na torte

Zabudnúť však nesmieme ani na externý prenosný displej od HP, ktorý si cez USB-C port môžeš do EliteBook x360 jednoducho zapojiť. Tento šikovný 14-palcový kúsok s rozlíšením 1080p si budeš môcť zadovážiť niekedy v priebehu júla za 219 USD (183 eur).

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať