homo machina

Homo Machina alebo telo ako stroj. Vyskúšaj absolútne jedinečnú logickú hru

Do obchodov s aplikáciami dorazil nový, náučno-herný titul s názvom Homo Machina, ktorý by ste nemali prehliadnuť. S ničím podobným ste sa totižto vo svete aplikácií pre inteligentné mobilné telefóny asi nestretli. 

Do obchodov s aplikáciami dorazil nový, náučno-herný titul s názvom Homo Machina, ktorý by ste nemali prehliadnuť. S ničím podobným ste sa totižto vo svete aplikácií pre inteligentné mobilné telefóny asi nestretli. 

Hra Homo Machina je založená na priekopníckych ilustráciách nemeckého doktora menom Fritz Kahn. Tento doktor bol známy v niekoľkých oblastiach. Asi najviac ho preslávili ilustrácie, dnes najčastejšie označované ako infografiky, ktorými vysvetľoval fungovanie ľudského tela.

Ako metafora pre fungovanie tela poslúžila vtedy rozvíjajúca sa priemyselná výroba. Ľudské telo tak vizuálne prirovnal k chodu fabriky, čo bolo v tej dobe absolútne pokrokové. Podobné vizuálne pomôcky a grafiky s informáciami sa vo vzdelávaní používajú dodnes.

Hra Homo Machina kombinuje ilustrácie s hernou mechanikou, ktorá je inšpirovaná českou a veľmi podarenou hrou Machinarium. Hra sa zameriava na logické riešenia. Hra začína tak, že sa musíte zobudiť. Hru ovládate obyčajným ťukaním alebo ťahaním prsta po animovaných ilustráciách.

homo machina
Homo Machina

Musíte naštartovať centrum emócií, zmyslov a hlavne otvoriť oči. V tomto prípade majú podobu mechanicky ovládaného retro fotoaparátu. Hra vám na začiatku odporučí, aby ste ju hrali s nasadenými slúchadlami. Toto odporúčanie sa oplatí rešpektovať. Audio podtext a sprievodné zvuky sú vynikajúce tak, ako celé spracovanie.

Ak sa vám oči podarí otvoriť, musíte otvoriť clonu, nasadiť film a tak podobne, podáte hlásenie vedeniu. To vám zadá ďalšiu úlohu a pokračujete v hraní ďalej. Teraz musíte napríklad nastaviť teplotu tela pomocou dvoch otočných ventilov, ktoré vyzerajú ako z domovej kotolne.

homo machina
Momo Machina

Hra je hlavne o zážitku a nie o cieľoch. Do riešení úloh vás nič nebude tlačiť. Nie je tu žiadny časový limit alebo zložité podmienky. Hra má decentný príbeh a hlavne nesmierne pokojný a umelecký charakter.

Za dielom Homo Machina stojí vývojárske štúdio ARTE Experience. Hra sa v obchode Google Play predáva ta 3,49 EUR a určite za kúpu stojí. Samozrejme, k dispozícii je aj verzia pre vlastníkov iOS zariadení. V hre nenájdete žiadne mikrotransakcie či zobrazovanú reklamu.

TIP REDAKCIE
Ultimátna pretekárska hra Project CARS dostane mobilnú verziu pre smartfóny!

Existuje však jedno, pre niekoho výrazné obmedzenie. Hru odporúčame hrať na výkonnejšom zariadení. Najlepšie poslúži rovno niektorý z high-end modelov. Menej výkonné smartfóny sa budú trápiť a zážitok z hrania utrpí. Do obchodov s aplikáciami vás presmerujú odkazy nižšie.

Total
31
Zdieľaní
Total
31
Zdieľať