google assistant

Google Assistant už nemá problém ani telefonovať. Tento rok dorazí do Čiech

Spoločnosť Google na včerajšej konferencii Google I/O hovorila aj o svojom digitálnom asistentovi, ktorý zase o niečo predbehol Siri od Apple a ďalšiu konkurenciu. 

Spoločnosť Google na včerajšej konferencii Google I/O hovorila aj o svojom digitálnom asistentovi, ktorý zase o niečo predbehol Siri od Apple a ďalšiu konkurenciu. Google Assistant bude po novom komplexnejší, intuitívnejší a hlavne inteligentnejší. 

Najväčší ohlas vyvolala ukážka, v rámci ktorej Google Assistant zavolal do kaderníctva a dohodol termín pre svoju používateľku (video nižšie od 0:50). Medzi človekom a strojovým hlasom prebiehala veľmi plynulá a vecná konverzácia. Samozrejme, išlo o ukážku a v praxi to také ružové byť nemusí a zrejme ani nebude.

S Google asistentom si pokecáte. Dokáže vyhodnotiť viac príkazov v jeden zložitejšej vete a s ľahkosťou nadviaže na ďalšiu konverzáciu. Nemusíte už teda pred každým príkazom vyslovovať aktivačnú frázu Oukej, Google a zamýšľať sa nad jednoduchším rozkazom. Poviete, čo chcete.

google assistant
FOTO: dotekomanie.cz

Google Assistant bude po novom priamou súčasťou aplikácie Mapy Google. Kvôli vyhľadávaniu informácií nebudete musieť opustiť prostredie máp, resp. aktívnu navigáciu. Len položíte otázku a asistent zareaguje.

TIP REDAKCIE
Akvizícia Activision Blizzard sa nezaobišla bez vtipov: Hráči tvoria memes ako na bežiacom páse

Z noviniek majú podstatne väčšiu radosť naši najbližší susedia. Google Assistant totižto tento rok dorazí Čiech. Nie je presne známe kedy, ale udeje sa tak. Slovensko a slovenčinu zatiaľ obchádza a zrejme ešte chvíľu obchádzať bude.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať