fotoaparat

FOTO: Takto dopadol fotoaparát, ktorý snímal štart rakety!

Keď utorok 22. mája pripravovala spoločnosť SpaceX ďalší štart rakety Falcon 9, po okolí miesta konania sa postupne usádzali profesionálni aj amatérski nadšenci fotografie.

Keď utorok 22. mája pripravovala spoločnosť SpaceX ďalší štart rakety Falcon 9, po okolí miesta konania sa postupne usádzali profesionálni aj amatérski nadšenci fotografie. Jedným z nich bol aj Bill Ingalls.

Bill Ingalls je profesionálnym fotografom, ktorý má 30-ročnú prax a fotí pre NASA. Posledné fotografovanie štartu rakety Falcon 9 mu nevyplatilo. Jeden z jeho fotoaparátov sa aj spolu s objektívom doslova roztopil, pričom nešlo o zrovna lacný kúsok.

Bill Ingalls použil počas fotografovania niekoľko fotoaparátov. Zničený bol paradoxne ten, ktorý bol od miesta štartu vzdialený najďalej. Fotoaparát ale nezničil žiar raketových motorov, ako by sa možno mohlo zdať.

nasa
FOTO: Bill Ingalls

Bill foto techniku ovládal na diaľku, no nepočítal s požiarom trávnatého porastu, ktorý zapríčinili horúce splodiny raketových motorov. Požiar sa zeleňou šíril veľmi rýchlo, až prekročil hranice bezpečnostnej zóny okolo štartovacieho miesta a podal si Billov fotoaparát.

TIP REDAKCIE
Galaxy Tab S8 Ultra sa mihol na webe Samsungu, potvrdzuje zárez v displeji

via GIPHY

Požiar našťastie nezničil pamäťovú kartu a tak zostal zachovaný priebeh celej udalosti, ktorý vidíte na GIF animácii vyššie.

Ak fotoaparát na titulnej fotografii neviete rozoznať, ide o model Canon 5DS s cenou asi 3 500 EUR a profi objektívom Canon zo série L. Čo so zničeným fotoaparátom? Fotograf naznačil, že bude vystavený v centrále NASA vo Washingtone, D.C.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať