Facebook zakročil: “Falošné” príspevky sa budú v Novinkách objavovať v zmenšenej podobe

Podľa portálu TechCrunch sa Facebook rozhodol razantne zakročiť proti všetkým falošným príspevkom v Novinkách takým spôsobom, že tieto príspevky doslova zmenší.

Podľa portálu TechCrunch sa Facebook rozhodol razantne zakročiť proti všetkým falošným príspevkom v Novinkách takým spôsobom, že tieto príspevky doslova zmenší. Takéto príspevky budú starostlivo vyberané overovateľmi faktov tretích strán, ktorí ich označia ako “nepresné”.

Ako je aj vidno na snímkach nižšie, nepresný obsah, teda príspevok, sa v Novinkách ukáže ako pomerne úzky riadok s malým obrázkom na ľavej strane. Ostatné príspevky ostanú bez zmeny a na Novinkách ich rozpoznáme pod veľkým obrázkom a nadpisom, ako je vidno napravo od zmenšenej verzie.

FOTO: Josh Constine / TechCrunch

Jednoznačný zámer

Facebook sa týmto jednoznačne snaží docieliť, aby zavádzajúce príspevky boli čo najviac utláčané do pozadia a “pravé” príspevky naopak čo najviac do popredia. Podnet pre tento krok vznikol počas konferencie v San Franciscu, kde riaditeľ integrity Noviniek, Michael McNally a vedec v oblasti údajov, Lauren Bose, o probléme prehovorili. Bose a McNally hovorili o ekosystémovom prístupe Facebooku k obmedzovaniu falošných príspevkov. Tento prístup zahŕňa odstraňovanie ako falošných účtov, tak aj podvodne vytvorených stránok, zakazovanie reklám odkazujúcich na rôzne škodlivé stránky a aj obmedzenie šírenia týchto príspevkov.

Facebook taktiež použije AI v kombinácii s hláseniami používateľov za cieľom moderovania obsahu. “Používanie strojového učenia nám pomáha predpovedať, čo môžeme považovať za falošné príspevky. Toto nám pomôže priorizovať materiál, ktorý ďalej posielame overovateľom faktov,” povedal hovorca Facebooku portálu TechCrunch.

TIP REDAKCIE
Lacnejšie áčko? Samsung Galaxy A6 sa objavil v prezentačnom videu

Je však dôležité poznamenať, že moderácia obsahu nie je vôbec jednoduchou záležitosťou, najmä na tak gigantickej platforme, ako je Facebook. To znamená, že potrvá nejaký čas, kým bude nový systém plne funkčný.

Total
18
Zdieľaní
Total
18
Zdieľať