Čínska škola je nekompromisná: Deti každých 30 sekúnd kontrolujú kamery s rozpoznávaním tváre

Čínska stredná škola nasadila systém pre monitorovanie správania svojich študentov. Založený je na automatických kamerách s technológiou rozpoznávania tvárí.

Čínska stredná škola nasadila systém pre monitorovanie správania svojich študentov. Založený je na automatických kamerách s technológiou rozpoznávania tvárí. Stredná škola v meste Chang-čou na východe Číny tak dokáže kategorizovať výrazy svojich študentov do niekoľkých skupín.

Systém je schopný rozpoznať či sú deti šťastné, nahnevané či sa boja, sú zmätené alebo smutné. Novinka však dokáže detegovať aj to či sa študenti hlásia, píšu, spia alebo si čítajú.

Inteligentný systém správy správania sa v triede“ má podľa servera Global Times okrem toho zaznamenať dochádzku každého študenta hneď ako príde na hodinu. Okrem toho sa technológia rozpoznania tváre využíva aj pre platbu obedov v školskej jedálni alebo pri požičiavaní kníh v knižnici.

Zástupca riaditeľa ďalej poznamenal, že systém je nastavený tak, aby chránil súkromie žiakov. Nezaznamenáva totiž obrázky, ale len dáta, ktoré ukladá na server priamo v škole. Systém vôbec nie je napojený na cloud.

TIP REDAKCIE
Samsung Galaxy S22: Koľko budú stáť chystané novinky? Poznáme ceny!

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať