Tesla v pozore: BMW rozširuje výrobné kapacity, vraj kvôli elektrickému iX3!

Ťažká váha z automobilového priemyslu pristúpi k poriadne veľkému rozšíreniu kapacít výrobnej fabriky, ktorá bola spustená ešte len v priebehu uplynulého roka.

Dopyt po elektromobiloch rastie ako v USA či v Európe, tak aj v ľudnatej Číne. Ťažká váha z automobilového priemyslu, BMW, preto pristúpi k vraj poriadne veľkému rozšíreniu kapacít miestnej výrobnej fabriky, ktorá bola spustená ešte len v priebehu uplynulého roka.

Nemecká špička tento krok odôvodnila tým, že by v opačnom prípade nestíhala držať krok s čoraz väčším záujmom o osobné vozidlá na elektrickú energiu. Konkrétne čísla ale nespomenula.

“Dnes odhaľujeme ďalší stupeň našej elektrickej ofenzívy. V neďalekej budúcnosti zväčšíme kapacitu našej lokálnej výrobne batérií. Toto nám umožní držať krok s neustále rastúcim dopytom po elektromobile v Číne,” prezradil Oliver Zipse, jeden z členov vrcholového manažmentu renomovanej automobilky.

V čínskej fabrike budú vznikať li-ion akumulátory pre elektromobily so značkou BMW. Jedným z nich je aj nedávno predstavené SUVčko BMW iX3, ktoré sa tvári, že je pripravené konkurovať dlho očakávanému crossoveru Tesla Model Y. Štvorkolesová novinka ponúka dojazd 400 kilometrov a maximálny výkon o veľkosti 200 kW (respektíve 270 koní), informuje Electrek.

Elektromobil aj batérie

Aby mali všetko na jednom mieste a znížili tak náklady na minimum, BMW hodlá hneď vedľa fabriky na batérie vyrábať aj vyššie spomenuté elektrické SUV. Lacná čínska pracovná sila a veľký dopyt vytvárajú kombináciu, ktorá môže vytvoriť veľmi lukratívne trhové prostredie.

TIP REDAKCIE
Veľké vylepšenie pre foťáky: Apple má pri iPhone 14 výrazne navýšiť počet megapixelov

Nové BMW iX3 by malo doraziť na pulty obchodov niekedy okolo roku 2020. Cenovku však zatiaľ oficiálne nepoznáme.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať