blackberry key2

Hardvérová klávesnica ešte neodchádza. BlackBerry predstaví novú vlajkovú loď 7. júna

Spoločnosť BlackBerry ako taká sa už vývojom a výrobou smartfónov nezaoberá. Sústredila sa na softvérové riešenia rôznych kategórií a aplikácie. Značka však žije vďaka partnerstvu s čínskou spoločnosťou TLC, ktorá vyrobila novú vlajkovú loď.

Spoločnosť BlackBerry ako taká sa už vývojom a výrobou smartfónov nezaoberá. Sústredila sa na softvérové riešenia rôznych kategórií a aplikácie. Značka však žije vďaka partnerstvu s čínskou spoločnosťou TCL, ktorá vyrobila novú vlajkovú loď.

Podľa oficiálnej nóty bude tento vlajkový kus inteligentného mobilného telefónu predstavený 7. júna. Pôjde o nástupcu modelu KEYone s nasledujúcim označením BlackBerry KEY2. Novinka bude vybavená ikonickou hardvérovou klávesnicou, ktorá je považovaná vôbec za najlepšiu, čo sa segmentu prenosných kompaktných zariadení týka.

Niekdajšia sláva manažérskych mobilných telefónov značky BlackBerry dávno vyprchala. Podľa agentúry IDC sa počas celého minulého roka predalo len asi 850 000 kusov smartfónov BlackBerry KEYone a BlackBerry Motion.

blackberry key2

V kontraste s takými spoločnosťami, akými sú Apple alebo Samsung ide o veľmi, veľmi nízke číslo. Na druhú stranu, zákazníci stále existujú. Hardvérovú klávesnicu smartfóny nenosia už dlho a mnoho užívateľov by ju nechcelo ani omylom.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Motorola Moto G200 5G: Smartfón s najlepším pomerom ceny a výkonu?

Tvorcovia trendy obchádzajú a kto chce v roku 2018 moderný, dobre vybavený smartfón s fyzikou klávesnicou, dostane ho. Pridanou hodnotou bude aj softvér BlackBerry, ktorý je chválený za vysokú bezpečnosť a produktivitu, či intuitívne gestá pre ovládanie.

Presné detaily o zariadení známe nie sú, čiže nebudeme predbiehať. Čo presne si tvorcovia pripravili sa dozvieme 7 júna 2018.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať