V Belgicku zlyhala rýchlostná kamera: Mužovi prišla pokuta za dosiahnutie 696 km/h rýchlosti

Keď si v schránke nájdeš pokutu za prekročenie rýchlosti, nie je to nič príjemné. Čo však, ak by si si našiel pokutu, ktorá tvrdí, že si rýchlosť prekročil o celých 646 km/h?

Keď si v schránke nájdeš pokutu za prekročenie rýchlosti, nie je to nič príjemné. Čo však, ak by si si našiel pokutu, ktorá tvrdí, že si rýchlosť prekročil o celých 646 km/h? Všetko je možné, čoho dôkazom je aj pokuta za rýchlosť pochádzajúca z Belgicka.

Jeden Belgičan na svojom aute prechádzal cez obec Quévrain, keď popri rýchlostnej kamere prešiel rýchlosťou 60 km/h. To kameru nastavenú na 50 km/h limit okamžite aktivovalo a nešťastníka odfotila. Z nejakého nejasného dôvodu však kamera vyhodnotila rýchlosť ako 696 km/h, z čoho okamžite vyplynula pokuta 6 597 €. Slušná pálka.

Rekordná pokuta.

Ak sa pýtaš, akému autu sa podarilo dosiahnuť takúto peknú rýchlosť, bol to Opel Astra. Mimochodom, muž pokutu zobral na políciu, ktorá ju samozrejme vyhodnotila ako neplatnú. Stále však môže očakávať, že mu príde druhá pokuta, keďže rýchlosť predsa len prekročil. Aj keď už nie o vyše 640 km/h.

TIP REDAKCIE
Za plynulosť sa platí: Apple 120 Hz displeje neosadí do základných iPhonov ani budúci rok

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať