bateria

Apple priznáva: iOS 11.3 znefunkčnil mikrofón na niektorých iPhone 7 a iPhone 7 Plus

Niekoľkí majitelia iPhonov z roku 2016, presnejšie iPhone 7 a 7 Plus majú problémy s mikrofónmi počas toho, ako sa niekomu snažia zavolať.

Niekoľkí majitelia iPhonov z roku 2016, presnejšie iPhone 7 a 7 Plus majú problémy s mikrofónmi počas toho, ako sa niekomu snažia zavolať. Informáciu potvrdil sám Apple v uniknutej správe určenej pre servisné strediská.

Podľa všetkého má byť problém s nefunkčným mikrofónom priamo spojený s aktualizáciou na operačný systém iOS 11.3. Nie len to, na ovplyvnených iPhonoch sa pri telefonovaní znefunkční aj ikonka pre zapnutie reproduktoru. Ide teda o vážny problém.

Nutný hardvérový zásah

V správe sa ďalej uvádza, že by servisné centrá mali najprv skúsiť odstrániť všetky Bluetooth zariadenia pripojené k iPhonu. Ak to nepomôže, posunúť sa majú k špeciálnej diagnostike audio zariadení. Ak diagnostika vyhodnotí, že je s iPhone 7 alebo 7 Plus problém, servisné centrum vymení/opraví chybnú súčiastku. Tí, ktorí majú zariadenie v záruke sa nemajú čoho obávať. Tí, ktorým už záruka skončila budú musieť bojovať za opravu zadarmo.

TIP REDAKCIE
Čipová kríza zašla priďaleko: Prvá automobilka prestáva montovať airbagy, ďalšie môžu nasledovať

To, prečo iOS 11.3 znefunkčňuje mikrofóny na iPhone 7 a 7 Plus nateraz ostáva záhadou. Je však jasné, že softvérová aktualizácia má priamy vplyv na hardvér, ktorý môže poškodiť až tak, že ho v servise musia vymeniť.

Ak si teda zaznamenal problém so svojim iPhonom, mal by si sa spojiť s autorizovaným centrom Apple a problém im opísať, poprípade sa odvolať na tento článok.

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať