Amazon platí ľuďom za 3D sken ich tela. Chce tak znížiť množstvo vráteného oblečenia

Možno to znie trochu uletene, no Amazon skutočne hľadá ľudí, ktorí by boli ochotní podeliť sa o desať 3D skenov ich tela v priebehu 20 týždňov.

Možno to znie trochu uletene, no Amazon skutočne hľadá ľudí, ktorí by boli ochotní podeliť sa o desať 3D skenov ich tela v priebehu 20 týždňov. Za takúto službu sa im gigant aj patrične odmení. Ponúka až 250 dolárovú darčekovú poukážku.

Skeny sú súčasťou nedávneho projektu spoločnosti s názvom “(takmer) príliš-zvláštne-aby-to-bolo-pravdivé“. Cieľom projektu je zlepšiť chápanie maloobchodníkov v tom, ako sa telo človeka v priebehu času mení. Amazon žiada ľudí o zúčastnenie sa ich projektu pomocou online prieskumu.

Ten podľa všetkého obsahuje niekoľko otázok o aktuálnej váhe človeka, jeho fitness úrovni či akýchkoľvek plánov do budúcnosti, ktoré by sa týkali chudnutia. Následne sú podľa výsledkov vybraní niekoľkí účastníci, ktorí sa budú na projekte podieľať. V prieskume je taktiež uvedené, že jeden 3D sken tela bude trvať približne 30 minút a vykonávať sa bude v New Yorku. Amazon sa zatiaľ k ich plánu bližšie nevyjadril.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Samsung Galaxy S21 FE: Vynikajúci telefón, ktorý však prišiel neskoro

Ľudia využívajú svoje domovy ako skúšobné kabínky a práve tomu chce Amazon zabrániť

Digital Commerce 360 odporúča všetkým online maloobchodníkom znížiť počty vrátených tovarov tým, že sa uistia, že zákazník vie úplne presne, čo kupuje. Čo sa týka veľkostí oblečenia, táto úloha je viac než náročná, a to hlavne pre ženy, ktorých škála veľkostí je skutočne obšírna.

Ľudia vracajú oblečenie kúpené cez internet pomerne často. S porovnaním ku kamenným obchodom, v ktorých ľudia vrátia len 9 % zakúpeného tovaru je 20 %, ktoré sa vracajú späť k online predajcom omnoho viac. Za problém môže hlavne bezplatné doručenie. Ľudia si tak kúpia niekoľko čísiel toho istého kúsku oblečenia a nesediace oblečenie vrátia späť.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať