Zdroj: Edina

Aplikácia YouTube Kids je navrhnutá tak, aby zobrazovala obsah určený priamo pre deti. Algoritmus, ktorý slúži na triedenie videí po celom YouTube, však zjavne v tejto práci zlyhal. V aplikácii sa objavili rozrušujúce a nevhodné videá a gigant, ktorého ma pod palcom Google, sa to snaží riešiť.

Nová stratégia spoločnosti YouTube sa snaží zachovať v aplikácii legitímnosť. Algoritmus sa predsa len nevyrovná ľudskému zmýšľaniu, ktoré dokáže najlepšie zhodnotiť, čo je pre deti vhodné a čo zas nie. Nie je totiž zatiaľ stavaný na to, aby vygeneroval nekončiaci playlist videí, ktoré dokážu vaše dieťa zabaviť, no zároveň ho nevydesiť. Po najnovšom si rodičia budú môcť teda vybrať medzi doterajším algoritmom, ktorý navrhuje videá sám, a medzi videami, ktoré boli „ručne“ vybrané kurátormi.

Funkcia, ktorá zabezpečí, aby sa deti nepozerali na týranie ich obľúbených animovaných postavičiek či na konšpiračné teórie, by mala byť dostupná už v nasledujúcich týždňoch. Predsa sa len zas a znova potvrdilo, že roboti nás ešte v správnom zmýšľaní nepredbehli.