Je to potvrdené! SpaceX postaví svoj medziplanetárny skvost na území Los Angeles

SpaceX už môže oficiálne začať s výstavbou svojej gigantickej rakety, keďže sa jej podarilo nájsť miesto, kde tvorbu nového medziplanetárneho skvostu realizovať. Týmto miestom sa stalo pobrežné mesto Los Angeles, inak známe aj ako Mesto anjelov.

SpaceX už môže oficiálne začať s výstavbou svojej gigantickej rakety, keďže sa jej podarilo nájsť miesto, kde tvorbu nového medziplanetárneho skvostu realizovať. Týmto miestom sa stalo pobrežné mesto Los Angeles, inak známe aj ako Mesto anjelov.

O novinke informoval prostredníctvom tweetu aj primátor mesta LA, Eric Garcetti: “Vesmírny gigant oficiálne začne s výstavbou rakety Big Falcon Rocket (BFR) priamo na území mesta Los Angeles”.

SpaceX už má dizajn 106 metrov dlhého kolosu, ktorý by mal údajne dostať ľudstvo na Mars (a ešte ďalej), za sebou. Nová raketa bude môcť na rozdiel od Falcon Heavy, ktorá dokázala so sebou viesť 30 ton užitočného zaťaženia, zvládnuť až o 20 viac.

“Táto raketa drží sľub o dostaní ľudstva do kozmu ďalej, než kedykoľvek predtým,” dodal Garcetti.

SpaceX dá do toho všetko

Spoločnosť SpaceX na konci marca podpísala zmluvu o prenájme 18-akrovej plochy, trvajúcu po dobu 30 rokov. Podľa portálu Ars Technica už gigant dokonca začal na “miesto diania” prevážať svoj hardvér, aby vybudoval to najmodernejšie výrobné zariadenie, aké len dokáže.

K celej novinke prispela svojím vyhlásením aj prezidentka spoločnosti SpaceX – Gwynne Shotwell: “Pre SpaceX bol Port of Los Angeles domovom už od roku 2012. Prístav bude v našej misii zohrávať veľmi dôležitú úlohu, ktorej cieľom je pomôcť spoločnosti, ako je SpaceX, v započatí vývoju BFR – rakety novej generácie, ktorá bude schopná prevážať svoju posádku a náklad na mesiac, Mars a ešte aj omnoho ďalej.”

TIP REDAKCIE
Boeingu 737 v 10 km výške zlyhal motor, ktorý rozbil okno. Takmer z neho vytiahlo pasažierku

Všade do hodiny

Cestovanie vesmírom však nie je jediný zmysel gigantickej rakety. BFR bude totiž slúžiť aj ako dopravný prostriedok, ktorý svojich cestujúcich dopraví z krajiny do krajiny naozaj “bleskovou” rýchlosťou. Spoločnosť verí, že raketa bude svoju posádku schopná dostať na akékoľvek miesto na Zemi za menej než hodinu. Táto myšlienka znie naozaj úžasne, no ešte predtým sa bude musieť tento medziplanetárny skvost podrobiť prísnemu testovaniu. Podľa slov Elona Muska by sme sa mali prvého testovania BFR dočkať niekedy v roku 2019, no ako sám povedal, ide o veľmi optimistický predpoklad.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať