Samsung Galaxy S9 a S9+

Samsung je nezastaviteľný: Profit giganta vraj vzrástol o miliardy!

Juhokórejský výrobca spotrebnej elektroniky má podľa všetkého za sebou veľmi úspešný štvrťrok.

Juhokórejský výrobca spotrebnej elektroniky má podľa všetkého za sebou veľmi úspešný štvrťrok. Ako naznačujú podpultové informácie, ktoré momentálne kolujú internetom, Samsung si vraj medziročne polepšil svoj operačný profit o celkom slušnú sumu.

Samozrejme, tým je myslená celá spoločnosť, nielen jedna divízia. Dokopy tak za obdobie troch mesiacov, čiže počas januára, februára a marca, zarobila dychberúcich 13,7 miliardy dolárov.

Keď tento zatiaľ oficiálne nepotvrdený profit porovnáme s profitom z rovnakého obdobia uplynulého roka, vyjde nám, že si gigant polepšil o takmer 4 miliardy dolárov, pretože vtedy zarobil okolo 8,8 miliardy, informuje GSMArena.

Kórejský analytik prezradil, že profit Samsungu vzrástol kvôli nárastu zásielok a redukcii nákladov. Ďalší zdroj pre zmenu hovorí o nedosiahnutí plánov s OLED panelmi, pretože tie naplnili iba na 60 – 65 %, za čo môžu slabšie predaje iPhonu X.

TIP REDAKCIE
Rusko je späť v sovietskej ére: V bývalej továrni Renaultu chce vyrábať Moskviče bez airbagov aj ABS

Samsung pozostáva z viacerých úzko špecializovaných divízií vrátane tej, ktorá má na starosti vývoj, výrobu či logistiku jej smartfónov s operačným systémom Android. Za najväčším prínosom ale stojí tá, kde sa všetko točí okolo takzvaných čipov, ako sú napríklad operačné pamäte DRAM.

Oficiálne obchodné výsledky vrátane profitu by sme sa mali dozvedieť už tento piatok.