Zahraj si Haraktery: Vtipnú hru vytvorenú na „počesť“ aktuálnej politickej scény

Len 19-ročný študent pripravil hru, ktorá baví Slovensko.

1

Politická scéna sa na Slovensku posledných pár mesiacov otriasa v základoch. Začalo to chladnokrvnou vraždou novinára a jeho snúbenice, ktorá sa v našej krajine navždy zapísala do histórie ako jeden z najotrasnejších činov za slobodu prejavu.

Ľudia proti aktuálnemu stavu bojujú ako vedia. Tak napríklad, len 19-ročný študent grafiky digitálnych médií na SOŠ v Košiciach, Tomáš Varga, pripravil hru, ktorú sa naozaj oplatí zahrať.

V hre sa objavujú reálne situácie.

Je to jeho vlastné dielo, ktoré naprogramoval takmer úplne sám. Jeho spolužiaci a kamaráti mu pomohli len s nápadmi, čo do hry vložiť.

Nekonečný a veľmi frustrujúci beh

Tak, ako v prípade skutočnej politickej scény, je hra Haraktery nekonečným behom s frustrujúcim priebehom. Tvojou úlohou bude vyhýbať sa prekážkam (kamenným kockám) a po ceste zbierať špáradlá. Na výber budeš mať na výber hneď niekoľko „Harakterov,“ ako napríklad Šparadliniho, Hranolka, Kalivederčiho, Translatora či Speedčiatka.

Cieľom hry je dobehnúť na východ, kde nič nie je.

V hre sa zároveň nachádza celkom vtipný soundtrack zložený z niekoľkých výrokov našich politikov. Cieľom hry je dostať sa na východ, kde nič nie je, čo sa odzrkadľuje aj tým, ako vyzerá prostredie, v ktorom bežíte. Zatiaľ čo v Bratislave bežíte popri budovách, na východe vás stretnú maximálne stepní bežci (rastlinky, ktoré sa kotúľajú rovnako, ako vo westernovkách).

Celkovo ide o krásny počin mladého človeka, ktorý sa svoju nespokojnosť rozhodol ukázať tak ako len vedel. Či pre teba budú Haraktery vtipnou alebo skôr poburujúcou záležitosťou necháme už len na teba.