Väčšina navigačných systémov či aplikácií používa na zorientovanie sa v mape názvy ulíc či presne vypočítané vzdialenosti. Google Maps sa však posnažil a do svojej aplikácie zakomponoval také navigovanie na miesta, aké by ste počuli od bežných ľudí.

Čo tým myslíme? Google Maps sa pokúsil cestu na vybrané miesto spríjemniť. Chce do aplikácie dostať pocit toho, že vám cestu vysvetľuje skutočný človek. Keď vám však okoloidúci, ktorého ste sa spýtali na cestu vysvetľuje, ako sa dostať do vášho cieľa, nepoužije presne vymerané vzdialenosti. Ľudia totiž často pri vysvetľovaní trasy používajú významné budovy, názvy reštaurácií či obchodov.

Nová funkcia je zatiaľ len testovaná

Používanie orientačných bodov je teda len v testovaní. Nie je vôbec jasné, kedy by mohla táto funkcia vyjsť pre širokú verejnosť, no jej cieľom je zlepšiť navigáciu po meste. Taktiež nie je známe, aké orientačné body použije Google mimo mesta New York, v ktorom práve ľudia zaznamenali funkčnosť tejto novej vlastnosti.

Na Twtter pribudlo mnoho príspevkov, v ktorých ľudia prejavovali nadšenie a prekvapenie nad tým, keď im Google Maps prikázali napríklad zabočiť doprava pri Burger Kingu.