Takmer 90 miliónov ľudí: Škandál Facebooku je väčší, ako sme si mysleli

Vyzerá to tak, že škandál Cambridge Analytica zahŕňa až o pár desiatok miliónov používateľov viac, než sa pôvodne predpokladalo.

Vyzerá to tak, že škandál Cambridge Analytica zahŕňa až o pár desiatok miliónov používateľov viac, než sa pôvodne predpokladalo. Facebook vyrukoval s trošku presnejším odhadom, podľa ktorého je v ňom zapojených až takmer 90 miliónov ľudí.

Stále však nemôžeme povedať, že poznáme presný počet dotknutých používateľov, pretože tie momentálne nepozná ani najväčšia sociálna sieť na svete, píše web NewScientist.

Konkrétnejšie čísla by sme sa mohli dozvedieť až vtedy, keď Mark Zuckerberg, šéf a zakladateľ Facebooku, zasadne pred americkým kongresom, aby mu položili hneď niekoľko zákerných otázok. The Washingtom Post informuje, že už netrpezlivo očakávané stretnutie prebehne počas nadchádzajúceho týždňa.

TIP REDAKCIE
Zuckerberg priznal: Facebook číta všetky vaše súkromné správy!

Škandál Cambridge Analytica vznikol kvôli zneužitiu osobných dát na manipuláciu politických preferencií, čo mohlo vyústiť do zmanipulovaných volieb na post amerického prezidenta. Nešlo ale iba o Američanov, ale aj o používateľov zo Spojeného kráľovstva, Filipín alebo dokonca Indonézie. Pôvodne v ňom malo byť zapletených asi okolo 50 miliónov ľudí, nie až 87.

“Nemali sme dostatočne široký pohľad na to, aké sú naše zodpovednosti. Bola to obrovská chyba. Bola to moja chyba,” uviedol na margo škandálu Zuckerberg.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať