Tento radiátor ťaží kryptomenu, vykuruje byt a peniaze posiela priamo na účet

Kryptoradiátor ti vykúri izbu a zarobí peniaze.

0

Francúzsky startup Qarnot prichádza na scénu so skutočným klenotom 21. storočia. Predstavili totiž špeciálny radiátor s označením QC1, ktorý v sebe skrýva počítač s pasívnym chladením optimalizovaný pre ťažbu kryptomien.

Na vyhriatie jednej izby kľudne stačia dva výkonnejšie počítače alebo niekoľko notebookov, o čom sa presvedčili všetci tí, ktorí u seba niekedy zorganizovali LAN párty. Prebytočné teplo ostáva veľkým problémom aj v dátových centrách, ktoré rok čo rok prichádzajú s inovatívnejšími spôsobmi, ako sa ho zbaviť bez toho, aby vyšlo navnivoč.

Spoločnosť, ktorej spoluzakladateľom je aj Čech Miroslav Sviezeny, sa rozhodla, že začne ponúkať produktu nie len firmám, ale aj priamo zákazníkom. Tak privítajte QC1, počítač založený na grafických kartách od AMD (Sapphire Nitro+ Radeon RX580 s 8 GB VRAM) určený pre ťaženie kryptomien, konkrétne etherov.

Pre spustenie ho stačí pripojiť k elektrine, k internetu a cez aplikáciu zadať adresu tvojej Ethereum peňaženky. O zvyšok sa už postará veľmi moderný radiátor, ktorý ti na peňaženku pošle 100 % vyťažených peniažkov.

Ak si veľkým fanúšikom kryptomien a chcel by si zmeniť nastavenie počítača na ťažbu inej kryptomeny, napríklad Litecoin, kľudne tak môžeš spraviť. QC1 je totiž Linux server, s ktorým si môžeš robiť čo sa ti len zachce.

V prípade, ak by si súrne musel vyhriať svoj byt, stačí zapnúť QC1 na plný výkon, pri ktorom sa zapnú obe grafiky a ťažiť sa bude rýchlosťou 60 MH/s. Qarnot QC1 v sebe nemá pevný disk ani žiadne prvky aktívneho chladenia, takže ostane potichu. Jedinou nevýhodou je snáď len cena, ktorá sa zastavila na 2 900 eurách, čo je celkom dosť.

Qarnot tvrdí, že pri aktuálnej cene dokáže QC1 vyťažiť približne 100 € Etherea za mesiac, čo samozrejme neberie v úvahu spotrebovanú energiu.