Samsung Galaxy Note 9 nebude mať jednu funkciu, na ktorú sa tešia mnohí

Toto Samsung Galaxy Note 9 pravdepodobne neponúkne.

2
Ilustr. foto

Samsung len teraz predstavil dvojicu vlajkových lodí pre prvú polovicu tohto roka, Galaxy S9 a S9+, no na internete sa stihli objaviť informácie o ďalšej veľkej veciGalaxy Note 9. Tá mala priniesť jednu funkciu, na ktorú sa tešil nejeden z nás.

Reč je samozrejme o snímači odtlačkov prstov zabudovanom priamo v displeji. Ten sa mal objaviť už v minuloročnom Galaxy S8, čo sa samozrejme nestalo, nestalo sa to ani pri Note 8, Galaxy S9nestane sa to ani pri Galaxy Note 9. S informáciou prichádzajú analytici z KGI Securities, ktorí majú veľmi dobrú spoľahlivosť. Ich predpovede totiž ovplyvňujú trh, a tak informácie získavajú z rôznych, na sebe nezávislých zdrojov.

Technické problémy

Snímač odtlačkov prstov v displeji sa v Note 9 nemá objaviť kvôli technickým, resp. technologickým problémom. Snímač nefunguje správe vo všetkých podmienkach, pričom jeho fungovanie je najviac ovplyvnené fóliou pre ochranu samotného zobrazovacieho panelu.

Ešte nie je všetko stratené. Samsung má stále dosť na času na vyriešenie všetkých problémov, no či sa mu to skutočne podarí je nateraz vo hviezdach. Samsung nie je v pozícii, aby sa za podobnou technológiou naháňal. Radšej počká, kým dozreje aby implementoval bezchybne fungujúci systém, na ktorý sa môžete spoľahnúť.