Súd Rumuna vyhlásil za mŕtveho. Aj napriek tomu, že bol na pojednávaní

Chceš počuť naozaj zvláštny príbeh? Jeden pán z Rumunska zažil naozaj kuriózny prípad, keď ho súd vyhlásil za mŕtveho, a to aj napriek tomu, že sa sám nachádzal na pojednávaní. Je pritom živý a zdravý.

Chceš počuť naozaj zvláštny príbeh? Jeden pán z Rumunska prežíva naozaj kurióznu situáciu, keď ho súd vyhlásil za mŕtveho, a to aj napriek tomu, že sa sám dostavil na pojednávanie. Je pritom prirodzene živý a zdravý.

Volá sa Constantin Reliu a posledných 25 rokov žije v Turecku. Jeho žena, ktorú opustil, ho dala vyhlásiť za mŕtveho. Súd jej uveril aj napriek tomu, že sa pán Reliu dostavil na pojednávanie. Je teda legálne živý mŕtvy.

Constantin svoju rodinu opustil v roku 1992, keď si našiel prácu v Turecku. Odvtedy s nimi nebol v kontakte, čo jeho žena vyhodnotila ako dostatočný dôvod ho dať vyhlásiť za mŕtveho. Ak sa za 25 rokov nedokázal ozvať, vychádza z toho len jedna príčina – smrť. Jeho žena sa s ním chcela rozviesť, no to bolo bez jeho prítomnosti nemožné. Nemala teda inú možnosť.

Pas, ktorý Rumun vlastnil, mu prepadol v roku 2003. Zdroj: EstNews

Pán Reliu, ktorý má momentálne 63 rokov sa nakoniec dostavil po tom, ako turecké úrady zistili, že v Turecku pracuje ilegálne. Po 25-tich rokoch sa tak rozhodol opäť vstúpiť do života svojej rodiny.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Slovák kvôli tejto SMS prišiel o 400 €. POZOR na toto číslo!

Som oficiálne mŕtvy, aj keď som v skutočnosti nažive. Nemám žiaden príjem a vzhľadom na to, že som mŕtvy, nemôžem nič robiť,“ vysvetľuje svoju situáciu miestnym médiám. Jeho cieľom je získať pas, aby sa mohol legálne vrátiť do Turecka a pokračovať vo svojom doterajšom živote, ktorého súčasťou je aj jeho firma.

Rumunské úrady mu pas odmietajú vydať, keďže podľa ich papierov je pán Reliu mŕtvy. Súd mu na odvolanie voči rozhodnutiu prirodzene dal čas, no vzhľadom na to, že bol v zahraničí, nestihol zareagovať.

Jeho jedinou útechou ostáva fakt, že rovnaký súd, ktorý ho vyhlásil za mŕtveho ho opäť môže prehlásiť za živého. To však bude trvať čas, ktorý pán Reliu nemá.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať