Quick charge

Ktoré smartfóny podporujú rýchle nabíjanie Quick Charge 4.0? Veľa ich nie je

Popredné mobilné čipsety spoločnosti Qualcomm sú vybavené aj technológiou rýchleho nabíjania, ktorá je známa ako Quick Charge.

Popredné mobilné čipsety spoločnosti Qualcomm sú vybavené aj technológiou rýchleho nabíjania, ktorá je známa ako Quick Charge. Táto technológia sa v priebehu existencie zdokonaľuje. Najnovšou verziou je Quick Charge 4.0, resp. 4.0+.

Technológia Quick Charge prvej generácie uzrela svetlo sveta v roku 2013 s čipsetom Snadpragon 600 a výkonom 10W. Súčasná generácia dokáže za 5 minút nabíjania vygenerovať 5 hodín prevádzky mobilného zariadenia.

Alebo inak, 15 minút nabíjania stačí na to, aby sa akumulátor s kapacitou približne 2700 mAh nabil na polovicu.

Takto rýchlu technológiu nabíjania by si prial nejeden vlastník smartfónu. Pravdou však je, že na výber toho veľa nie je. Qualcomm na svojich stránkach uviedol zoznam zariadení, ktoré túto technológiu podporujú. Zoznam je veľmi silné slovo, keďže v ňom figuruje iba jeden smartfón – Razer Phone.

quick charge 4.0
Smartfón Razer Phone FOTO: Razer

Technológiou Quick Charge 4.0 by mal byť vybavený aj model ZTE Nubia Z17. Nevedno, prečo ho Qualcomm do zoznamu nezaradil. Ak teda chcete nabíjať skutočne rýchlo prostredníctvom Quick Charge 4.0, na výber toho veľa nemáte.

TIP REDAKCIE
Telekom: Našu 5G sieť podporuje už 51 zariadení | ZOZNAM

Ak si však tento rok plánujete kúpiť niektorú z vlajkových lodí s čipsetom Snapdragon 845, technológiu Quick Charge 4.0 by ste mali dostať spolu s ním.