PRVÉ POCITY z nových Nokií: Sirocco je šperk, do ktorého sa zamilujete

Oživená Nokia opäť ukázala médiám svoje čerstvé prírastky. Tentokrát však iba špeciálne tým, ktorí pochádzajú z východnej Európy. Šou prebehla priamo vo Viedni, kde sme, samozrejme, nechýbali ani my spolu s AndroidPortalom. 

Oživená Nokia opäť ukázala médiám svoje čerstvé prírastky. Tentokrát však iba špeciálne tým, ktorí pochádzajú z východnej Európy. Šou prebehla priamo vo Viedni, kde sme, samozrejme, nechýbali ani my spolu s AndroidPortalom

Po prvej tlačovej konferencii, ktorá prebehla počas nedávneho podujatia Mobile World Congress 2018, prišiel rad na druhú, vďaka ktorej sme mali príležitosť vyskúšať si na vlastnej koži ako high-end model Nokia 8 Sirocco, tak aj Nokia 7 Plus či vynovenú legendu z kultového filmu, model Nokia 8110 so 4G konektiviou, ktorým rovno začnem.

Nokia 8110 4G

Legenda z Matrixu sa dočkala hviezdneho návratu. Keď si však odmyslíte zaoblenú konštrukciu so zakrytými tlačidlami, tak s tou predchádzajúcou generáciou z roku 1996 nemá príliš veľa spoločného.

Tej novej chýba trčiaca anténa a má modernejšie, minimalistické prevedenie v dvoch farbách – čiernej aj žltej. A áno, pribudli jej kapacity na to, aby sme mohli používať vysoko-rýchlostný mobilný internet v rámci LTE siete.

Nokia 8110 4G (FOTO Matúš Moravčík)
Nokia 8110 4G (FOTO Matúš Moravčík)

Zaoblenie plastovej konštrukcie vytvára perfektné podmienky pre špičkovú ergonómiu, čo znamená, že sa telefón dobre drží. Nová Nokia 8110 ponúka iba 2,4-palcový nedotykový displej, takže je rozmerovo malá a preto nezavadzia ani vo vrecku tesnejších nohavíc. Môže to teda byť ideálna voľba pre každého, kto preferuje kompaktnejšie kúsky.

Treba ale brať na vedomie, že tento model nebeží na operačnom systéme Android. Podľa dostupných informácií ide o upravený Firefox OS, ktorý je výrazne jednoduchší a ponúka citeľne menej aplikácií ako Google Play Store. Ten základ, čiže sociálne siete alebo e-mailového klienta, tam nájdete, no budete sa musieť rozlúčiť s Netflixom alebo so Spotify.

Nokia 8110 4G sa začne predávať od mája, a to za približne 80 eur.

Nokia 7 Plus

Veľký a veľmi pekný model s matným povrchom, ktorý budete chcieť neustále držať v rukách. Prečo? Pretože vás to bude nesmierne baviť.

Nokia 7 Plus (FOTO Marek Urban)
Nokia 7 Plus (FOTO Marek Urban)
Nokia 7 Plus (FOTO Marek Urban)
Nokia 7 Plus (FOTO Marek Urban)
Nokia 7 Plus (FOTO Marek Urban)
Nokia 7 Plus (FOTO Marek Urban)
Nokia 7 Plus (FOTO Marek Urban)
Nokia 7 Plus (FOTO Marek Urban)

Konštrukcia modelu Nokia 7 Plus totiž ponúka doslova ideálne veľké hrany na uchopenie smartfónu, počas čoho ma nič nerezalo a ani netlačilo, jednoducho paráda. Matná povrchová úprava navyše zabezpečuje, že telo nezachytáva odtlačky ako sklo. V tomto prípade ho tvorí kombinácia hliníku (séria 6000) a medi, ktorá lemuje boky, čo si všimnete hneď pri prvom kontakte. Vyzerá to naozaj dobre.

Nokiu 7 Plus si budeme môcť zaobstarať od apríla. Cenovka by sa mala pohybovať okolo ľudových 400 eur.

Nokia 8 Sirocco

Sirocco reprezentuje ešte luxusnejšie prevedený model s ešte lepšou technickou špecifikáciou (pribudol P-OLED panel aj lepší čipset). Konštrukcia v tomto prípade dostala lesklé prevedenie a boky prednej strany zase zaoblenie v štýle smartfónov z dielne kórejského Samsungu. Preto nečakajte tak ukážkovú ergonómiu ako v prípade trošku vyššie spomenutého modelu, Nokie 7 Plus.

Nokia 8 Sirocco (FOTO Marek Urban)
Nokia 8 Sirocco (FOTO Marek Urban)
Nokia 8 Sirocco (FOTO Marek Urban)
Nokia 8 Sirocco (FOTO Marek Urban)
Nokia 8 Sirocco (FOTO Marek Urban)
Nokia 8 Sirocco (FOTO Marek Urban)

Model Nokia 8 Sirocco ju v podstate ani nepotrebuje, pretože je vyrobený na to, aby predovšetkým dobre vyzeral. Preto pozostáva z kombinácie dvoch odolných skiel Gorilla Glass 5 a precízne spracovaného rámika z nehrdzavejúcej ocele, ktorý je na bokoch širokého (pomer strán 16:9) smartfónu extrémne tenučký. Na dlhšie držanie si teda budete musieť chvíľu zvykať. Keď ho ale niekde vytiahnete, môžete si byť istí, že skôr či neskôr upútate pozornosť. Je to elegantný šperk k vášmu outfitu.

Pridajte k tomu ešte aj čistý Android alebo optiku od špičkovej spoločnosti Zeiss a máte asi všetko, na čom väčšine z nás tak záleží. Výdrž na jedno nabitie nám prezradia až prvé odborné recenzie, takže si na tento aspekt výbavy ešte nejakú chvíľu počkáme.

Najdrahší kúsok z čerstvého portfólia Nokie stojí okolo 750 eur. Predaj tiež začne od apríla.

Ktorá z týchto dvoch Nokií sa ti páči viac?

Zobraziť výsledky ankety

Loading ... Loading ...
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať