Nová vlajková loď od LG odhalená vďaka príslušenstvu značky Olixar

2
LG G7

Ten pravý čas pre uvoľnenie novej vlajkovej lode s logom LG síce ešte nenastal, no už teraz vieme, ako bude nový model vyzerať. Žiaľ, revolúcia sa konať nebude a novinka od LG dostane vykrojený displej, hrubšiu bradu a duálny fotoaparát spolu so snímačom odtlačkov, ktoré sa uložia do jednej stredovej línie zadnej strany.

Vzhľad potvrdzuje výrobca Olixar, konkrétne ochranné kryty, ktoré vyrába. Táto spoločnosť u niekoľkokrát v minulosti takýmto spôsobom odhalila podobu ešte nepredstavených smartfónov. Ruku k dielu tiež neraz priložila značka Spigen.

Je viac ako isté, že LG G7, ako sa zatiaľ predbežne nazýva, poženie čipset Snapdragon 845 a pri pohľade na konkurenciu by sme mali očakávať aj použitie OLED obrazovky. Nový vlajkový model by sme mali oficiálne spoznať niekedy v máji, resp. začiatkom júna.

LG G7
FOTO: Mobile Fun

O nejakej unikátnej funkcionalite sa zatiaľ nepovráva, každopádne to ale bude mať nový model na trhu ťažké. Bojovať bude musieť so silnou konkurenciou Samsung Galaxy S9 a Galaxy S9+, či len včera predstavenou vlajkovou loďou Huawei P20 Pro, ktorá postavila zo stoličiek nadšencov mobilnej fotografie a výrazných povrchových úprav.

Ako vlajková alternatíva, ale bez vyrezaného displeja, dobre poslúži Xiaomi Mi Mix 2S, ktorý bol taktiež predstavený v priebehu včerajšieho dňa. Niekedy začiatkom leta zase uvidíme OnePlus 6.

Mobilná divízia LG je dlhodobo v červených číslach podobne ako mobilný biznis spoločnosti HTC. Významný hospodársky obrat tento rok neočakávame, no to neznamená, že neuvidíme kvalitné a zaujímavé zariadenia.