Reklama na elektromobil Kona (via Electrek.co)

Renomovaná automobilka spustila reklamnú kampaň na jej čerstvý elektromobil Kona. Miesto vyzdvihnutia technickej špecifikácie alebo ceny zamerala ale pozornosť na toho najsilnejšieho konkurenta z príslušného trhového segmentu.

Po predstavení malého SUVčka vraj prišiel rad na Elona Muska. Spoločnosť Hyundai tým mala podľa všetkého na mysli avizovaný crossover Tesla Model Y, ktorý už onedlho uzrie svetlo sveta v celej svojej kráse.

Ako informuje Electrek, odkaz pre kontroverzného vizionára sa objavil na veľkých reklamných plochách po Európe, kde pózuje ako štipľavý text, tak aj kórejská štvorkolesová novinka.

TIP REDAKCIE
Hyundai má nové SUV: Elektromobil Kona ponúka dojazd takmer 500 km!

Okrem slov „Your turn, Elon“ je na reklamných billboardoch uvedené i to, že Hyundai stojí za prvým kompaktným SUV na elektrickú energiu. Kona nekonkuruje priamo Modelu X, pretože ide z konštrukčného uhla pohľadu o tak trošku rozdielne kategórie osobných vozidiel.

Podobný útok na Elona a jeho Teslu tu však už raz bol. Vtedy za ním stála nemecká ťažká váha z automobilového priemyslu, spoločnosť Audi, ktorá si tak ešte cez leto robila reklamu na netrpezlivo očakávaný elektromobil e-tron Sportback.